TwitterFacebook

ZSZ nr 4 w Ostrołęce ma już 50 lat [FOTO]

Zespół Szkół Zawodowych nr 4 im Adama Chętnika w Ostrołęce obchodzi jubileusz 50-lecia. Była to też okazja do spotkania absolwentów, dawnych nauczycieli i dyrektorów.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą świętą w Sanktuarium świętego Antoniego w Ostrołęce, pod przewodnictwem bp Tadeusza Bronakowskiego. W homilii biskup odniósł się do bohaterów ojczyzny, którzy swą pracą znaleźli swoje miejsce w podręcznikach. – Mówimy o szkole, dla której dobra przez 50 lat pracowało tak wiele szlachetnych pokoleń pedagogów, rodziców, przyjaciół i darczyńców. Mówimy również o miejscu, gdzie tak wiele pokoleń przyjmowało wykształcenie i wychowanie. Wychowywanie młodego pokolenia powinno być wspólną misją nas wszystkich: rodziców, nauczycieli, kapłanów, katechetów, pracowników szkoły oraz władz centralnych i samorządowych. Tylko wówczas, gdy wszyscy zaangażują się w jednolitą i spójną pracę dla dobra młodzieży, możliwe jest osiąganie sukcesów, które pozwolą budować szczęśliwą i godną przyszłość w naszej społeczności lokalnej i całej ojczyźnie – mówił bp Bronakowski.

Początki szkoły sięgają 1968 roku, kiedy nosiła jeszcze nazwę Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 2 i mieściła się w Wojciechowicach. Cztery lata później, bo w 1972 roku szkoła otrzymała budynek przy ulicy Parkowej 12. Wraz z częściową zmianą siedziby, placówka zmieniła też nazwę. Od 1 września 1980 roku szkoła nosi nazwę Zespół Szkół Zawodowych nr 4. W obecnym budynku szkoła mieści się od 3 września 2001 roku, zaś rok później oddano do użytku czteropiętrowy budynek przy ulicy Parkowej 12.

Obecnie jest to nowoczesna szkoła, która się rozwija. – Korzystamy z programów unijnych, przez co doposażamy techniczne placówkę. Możemy powiedzieć, że w końcu szkoła osiadła w swoim, jakby stałym miejscu. Ponieważ od początku miała różne lokalizacje – mówi Anna Przygoda – Majewska, dyrektor szkoły.

Obecni uczniowie oceniają szkołę pozytywnie i lubią do niej chodzić. – Jest cudowna, nauczyciele są wspaniali, wszyscy się integrują. To jest szkoła z tradycją, atmosfera jest wspaniała – mówią uczniowie.

W szkole uczy się blisko 600 uczniów a pracuje 77 nauczycieli.

EN

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *