RN
TwitterFacebook

Brok: Przyduszał i atakował nożem. Sprawę wyjaśnia prokuratura

Prokuratura Rejonowa w Ostrowi Mazowieckiej prowadzi śledztwo przeciwko 27-letniemu Maciejowi B., podejrzanemu o usiłowanie zabójstwa 29-latka i spowodowanie obrażeń ciała 24-latki. Mężczyzna  nie przyznał się do winy. 

Pokrzywdzeni wraz ze sprawcą przebywali w jednym domu. Pomiędzy domownikami nie działo się nic złego, nie było żadnych nieporozumień ani kłótni, panował spokój. Nagle, z nieznanych przyczyn, Maciej B. podszedł od tyłu do Rafała K. i zaczął go dusić, czym spowodował utratę nieprzytomności mężczyzny. Następnie nieprzytomnemu Rafałowi K. nożem kuchennym zadał kilka ciosów w okolice twarzy i szyi. Po tym puścił pokrzywdzonego, umył nóż i próbował go włożyć pokrzywdzonemu w dłońinformuje Elżbieta Edyta Łukasiewicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce. 

Wtedy z łazienki wyszła Małgorzata K., która próbowała pomóc narzeczonemu. Pomiędzy kobietą a jej bratem Maciejem B. doszło do przepychanki, podczas której mężczyzna nożem kuchennym pociął jej dłonie, a następnie użył paralizatora. Po wszystkim sprawca uciekł z domu.

Na miejsce wezwano karetki pogotowia ratunkowego, które zabrały pokrzywdzonych do Szpitala Powiatowego w Ostrowi Mazowieckiej. Do zdarzenia doszło w dniu 4 stycznia 2020 r. w Broku. 

W toku podjętych czynności procesowych przesłuchano pokrzywdzonych oraz innych świadków zbrodni usiłowania zabójstwa oraz uszkodzenia ciała, przeprowadzono oględziny miejsca zdarzenia, uzyskano dokumentację medyczną oraz opinie biegłego z zakresu medycyny – dodaje Łukasiewicz.

Podejrzany Maciej B. nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia odbiegające od zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Ostrowi Mazowieckiej, Sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce/ red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

two × three =