TwitterFacebook

Dzień Strażaka w Ostrowi Mazowieckiej [FOTO]

W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowi Mazowieckiej odbyły się uroczystości związane z obchodami „Dnia Strażaka”.

W obchodach wzięli udział oprócz strażaków i pracowników cywilnych Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowi Mazowieckiej oraz strażaków ochotników, przedstawiciele władz samorządowych: starosta ostrowski dh Zbigniew Kamiński, radni powiatowi oraz burmistrzowie i wójtowie z terenu powiatu ostrowskiego. Na uroczystości obecny był również st. bryg. Bogdan Łasica Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego. Nie zabrakło również przedstawicieli: policji, wojska, służby zdrowia oraz lasów państwowych.

W trakcie uroczystości minutą ciszy uczczono pamięć dwóch strażaków z PSP w Białymstoku, którzy zginęli na służbie w trakcie gaszenia pożaru 25 maja 2017 r.

Uroczysty apel był również okazją do wręczenia odznaczeń resortowych i związkowych oraz aktów nadania wyższych stopni służbowych dla strażaków Państwowej Straży Pożarnej oraz zasłużonych działaczy ruchu strażackiego z terenu powiatu ostrowskiego.

Za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej odznaczenia otrzymało 6 strażaków, a awanse przyjęło 14 strażaków zarówno z państwowej jak i Ochotniczej Straży Pożarnej.

fot. KP PSP w Ostrowi Mazowieckiej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *