RN
TwitterFacebook

GD: Bartłomiej Pieńkowski – Sport, rekreacja, wypoczynek – Ostrów Mazowiecka daje dobry przykład

Na rozwój sportu, szczególnie sportu młodzieżowego, w Ostrowi Mazowieckiej kładziono nacisk od dawna. Ten trend utrzymuje się do tej pory. W mieście powstają nowe obiekty sportowo-rekreacyjne, już istniejące są modernizowane, a plany zakładają dalsze inwestycje w tym zakresie.

Nad rozwojem sportu w mieście pieczę sprawuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, a jego dyrektor – Bartłomiej Pieńkowski – przekonuje, że w grodzie księżnej Anny Mazowieckiej na aktywne spędzanie czasu może liczyć każdy, bez względu na wiek. Basen, lodowisko, które w sezonie wiosenno-letnim zamienia się w boiska do koszykówki, tenisa, a w niedalekiej przyszłości możliwe, że i w rolkowisko czy stadion miejski – to obiekty stojące otworem przed mieszkańcami.

Szczególnym zainteresowaniem wśród najmłodszych ostrowian cieszy się niedawno otwarta kręgielnia. Ta powstała u boku kręgielni dla dorosłych, jednak wersja „alt” nie miała takiego wzięcia jak jej młodsza mini kopia.

Dziesiątki młodszych i starszych mieszkańców miasta każdego dnia można spotkać na obiekcie sportowym tak zwanej Omedze. To największa inwestycja sportowa minionej kadencji i śmiało można powiedzieć – największe i najfajniejsze lodowisko w całym regionie, które po sezonie zimowym zamienia się w różnego rodzaju boiska sportowe. Półotwarta hala mieści się przy ul. Trębickiego, w bezpośrednim sąsiedztwie basenu.

W najbliższej przyszłości planowana jest modernizacja stadionu miejskiego. Przetarg na prace remontowe został już ogłoszony, a inwestycję kwotą blisko dwóch milinów złotych dofinansowało Ministerstwo Sportu i Turystyki. Stadion po remoncie ma zyskać parametry zaliczające go do obiektów piątej kategorii stadionu lekkoatletycznego. Dyrektor Pieńkowski liczy, że tym samym Ostrów Maz. doczeka się organizacji zawodów lekkoatletycznych szczebla powiatowego, a nawet wojewódzkiego. Należy przy tym dodać, że stadion w Ostrowi będzie jedynym takim obiektem na terenie całego byłego województwa ostrołęckiego w skład którego obok Ostrołęki i Ostrowi wchodziły też takie miasta jak Przasnysz, Wyszków czy Maków Mazowiecki.

Więcej o sporcie, rekreacji i aktywnym wypoczynku w Ostrowi Mazowieckiej w rozmowie księdza Marcina Sobiecha z dyrektorem MOSiR Bartłomiejem Pieńkowskim.

Poniżej pozostałe audycje z cyklu Gość Dnia Radia Nadzieja:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 × three =