RN
TwitterFacebook

GD: Paweł Pecura i Michał Rawa – Nie ma nic piękniejszego jak pomaganie

Jarosław Sarnowski, Paweł Pecura i Michał Rawa organizują bal charytatywny. Ten będzie 15 lutego w miejscowości Nienałty Szymany w powiecie ostrowskim. Celem jest zbiórka pieniędzy na pomoc dwóm chłopcom, którzy wymagaj specjalistycznych zabiegów w Niemczech.

Pierwszy z chłopców to trzyletni Miłosz Popławski, cierpiący na naczyniaka limfatycznego. Jedynym ratunkiem dla niego jest operacja w klinice w Niemczech. Drugi to dwunastoletni Szymon Pawlak, któremu niezbędna jest terapia Tomatisa. To jest terapia słuchowa, można ją będzie przeprowadzić, podobnie jak w pierwszym przypadku, w Niemczech.

Panowie nie pierwszy raz organizują takie przedsięwzięcie. W ubiegłym roku, także podczas balu charytatywnego, zebrali na określony cel 17 tysięcy złotych. Dlaczego pomagają?

– Nie ma nic piękniejszego jak pomaganie i uśmiech osób, którym pomagamy. Jeżeli możemy tylko pomóc, jest to najpiękniejsze co możemy dać drugiej osobie. I staramy się dać, każdy od siebie, to co robimy, to co umiemy najlepiej – mówi Michał Rawa.

– Bóg obdarzył nas czasem, który mamy do wykorzystania na ziemi. To, jak go wykorzystujemy, zależy od nas. Ten czas jest przeliczany na pieniądze, wszyscy wiemy, że czas to pieniądz i angażując się w życie zawodowe skupiamy się na zarabianiu ich. Jednak jest coś więcej, że czas to nie tylko pieniądz, ale jak nasz ksiądz proboszcz mówi – czas to miłość – i my po prostu chcemy dzielić się tą miłością – dodaje Paweł Pecura

Bal odbędzie się 15 lutego w miejscowości Nienałty Szymany w powiecie ostrowskim w restauracji „U Sarnowskich”, tam też można nabyć bilety na bal, wejściówka kosztuje 125 złotych od osoby.

Z Pawłem Pecurą i Michałem Rawą rozmawia Mateusz Święcicki:

Poniżej pozostałe audycje z cyklu Gość Dnia Radia Nadzieja:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *