RN
TwitterFacebook

Miasto wyremontuje zaniedbany parkan? [FOTO]

Odskakujący beton i zniszczone kamienie. Tak wygląda murek okalający Dąb Wolności przy kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Ostrowi Mazowieckiej, nieopodal skrzyżowania ulic: Kościuszki, ks. Jana Sobotki i Warchalskiego. Czy miasto wyremontuje zaniedbany parkan?

Na sesjach rady miasta wielokrotnie przywoływany jest temat murka, który otacza zasadzony rok po odzyskaniu niepodległości, Dąb Wolności. To wstyd żeby coś takiego stało w centrum miasta – mówią radni. Wśród mieszkańców również da się usłyszeć głosy, które popierają zdanie radnych. Temat na sesjach rady poruszany jest od początku obecnej kadencji radnych. Nie zmienia to jednak faktu, że stan budowli nie pogorszył się z dnia na dzień.

Jak dowiedzieliśmy się z urzędu miasta, remont parkanu okalającego Dąb Wolności ma zostać zrealizowany razem z przebudową pobliskiego skrzyżowania. I tu sprawa nieco się komplikuje, ponieważ ratusz nie ma jeszcze potrzebnych projektów do wykonania prac. Dodatkową komplikacją jest to że projekt skrzyżowania będzie zależny od prac, które zostaną wykonane przez Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie na innym skrzyżowaniu (ul. 3 maja, ks. Jana Sobotki i gen. Grota Roweckiego).

W ten oto sposób, decyzja o remoncie kilkunastu metrów murka, którego wysokość nie przekracza 45 centymetrów, pośrednio jest wstrzymywana przez decyzje administracyjne w Warszawie.

Piotr Trentowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *