TwitterFacebook

Najpierw znieważył policjantów, później próbował wręczyć im łapówkę

Ostrowscy policjanci zatrzymali 67-latka, który w trakcie legitymowania znieważył ich, próbował wywierać wpływ na wykonywane czynności a na koniec proponował wręczenie łapówki za „wypuszczenie go do domu”. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Za popełnione czyny grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny ostrowskiej komendy otrzymał zgłoszenie od ekspedientki jednego ze sklepów. Kobieta powiedziała, że nietrzeźwy mężczyzna po odmowie sprzedaży alkoholu szarpał ją i nie chce opuścić lokalu. Na miejsce pojechał patrol. Podczas ustalania danych osobowych, mężczyzna używał wobec funkcjonariuszy wulgarnych słów. W momencie doprowadzania mężczyzny do radiowozu, ten zaczął kopać policjantów oraz wielokrotnie groził im zabójstwem.

Gdy w radiowozie mężczyzna usłyszał, że został zatrzymany za „wypuszczenie go do domu” proponował wręczenie łapówki w kwocie kilku tysięcy złotych. 67-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie.

W poniedziałek mężczyzna usłyszał zarzuty znieważenia funkcjonariuszy, wywierania wpływu na policjantów oraz złożenia obietnicy wręczenia korzyści majątkowej. Mężczyzna przyznał się do postawionych zarzutów. Za złożenie obietnicy udzielenia korzyści majątkowej grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat.

KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *