TwitterFacebook

Ostrów Maz.: Będzie remont i doposażenie SOR

Szpitalny Oddział Ratunkowy szpitala w Ostrowi Mazowieckiej doczeka się modernizacji. Wartość inwestycji to blisko 6 milionów złotych, z czego milion to środki z budżetu powiatu. Reszta kwoty pochodzi z Unii Europejskiej. – Gdy pojawiła się możliwość pozyskania pieniędzy ze środków unijnych,  postanowiliśmy ją wykorzystać – mówi Elżbieta Malec, dyrektor Szpitala Powiatowego w Ostrowi Mazowieckiej.

 – Oprócz remontu, pacjenci będą mieli nowy sprzęt specjalistyczny. Jest to bardzo drogi sprzęt i bardzo się z tego cieszymy – mówi dyrektor Malec. Będzie to aparatura niezbędna do ratowania życia. Zaczynając od łóżek reanimacyjnych, aż do sprzętu reanimacyjnego, w tym aparatura do znieczulenia oraz sprzęt monitorujący, czyli kardio-monitory. – Placówka znajduje w pobliżu ważnego szlaku komunikacyjnego, obsługuje dużo pacjentów nie tylko z powiatu, ale i z powiatów ościennych ze względu na obwodnicę, która jest w okolicach Ostrowi Mazowieckiej. Jest tu duża wypadkowość i potrzebne jest, by ten Szpitalny Odział Ratunkowy wyposażony był bardzo dobrze – podkreśla Elżbieta Malec.

Modernizacja oddziału zostanie sfinansowana w ramach projektu Poprawy Efektywności Systemu Ratownictwa Medycznego w powiecie ostrowskim, poprzez przebudowę i doposażenie SOR. Zadanie musi być ukończone jeszcze w tym roku.

EN

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *