TwitterFacebook

Ostrów Maz.: trwają prace wokół zabytkowego budynku Jatek

Jatki po kilkunastu latach ponownie będą tętniły życiem. Budynek będzie spełniał funkcje kulturalne. Obecnie prowadzone są roboty związane z zagospodarowaniem terenu wokół obiektu.

Jatki to jeden z nielicznych zabytkowych budynków w Ostrowi Mazowieckiej. Od jesieni budynek będzie funkcjonował jako ośrodek kultury. Obiekt Jatki będzie służył dwóm celom. W podziemiach będzie się znajdować galeria. Będą realizowane tu wystawy, wernisaże oraz koncerty symfoniczne. Na drugim piętrze zaplanowano dużą aulę, na której będą mogły odbywać się prelekcje, wykłady. Jatki mają być nowoczesnym, wielofunkcyjnym budynkiem.

Warto przypomnieć, że niegdyś w budynku mieścił się sklep rzeźnicki, gdzie lokalni hodowcy sprzedawali mięso z uboju. Budynek zostanie całkowicie zrewitalizowany, począwszy od elementów konstrukcyjnych czyli ścian, poprzez zdjęcie dachu. Stropy, jak i stolarka okienna, będzie odrestaurowana bądź wymieniona na nowo. To diametralna zmiana zagospodarowania obiektu – mówi zastępca burmistrza Ostrowi Mazowieckiej, Zbigniew Chrupek.

Mieszkańcy Ostrowi są pozytywnie zaskoczeni tą zmianą, cieszą się, że powstanie taki obiekt kultury, mało jest takich miejsc w Ostrowi Mazowieckiej, gdzie można przyjść i obcować z kulturą. Miasto uzyskało dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 w wysokości 3,5 mln zł, reszta to wkład własny. Całkowita wartość inwestycji wyniesie blisko 5,4 mln zł.

EN

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *