TwitterFacebook

Ostrów Mazowiecka: 6 prób oszustwa „na wnuczka”

W piątek do ostrowskiej komendy (27.10) zgłoszono aż 6 prób oszustw na policjanta i członka rodziny. Na szczęście seniorzy nie dali się nabrać, co uchroniło ich przed utratą oszczędności życia.

Schemat rozmowy telefonicznej za każdym razem wyglądał tak samo. Na numery stacjonarne dzwoniły osoby podające się za wnuka, córkę i z płaczem opowiadały, że spowodowały wypadek drogowy i potrzebują pieniędzy aby nie trafić do więzienia.  Na szczęście seniorzy opowiedzieli o telefonie najbliższym.

Policjanci jeszcze raz przypominają, że nigdy przez telefon nie informują, o potrzebie pieniężnej aby najbliższa osoba mogła uniknąć kary za popełnione przestępstwo. Funkcjonariusze nie proszą o przekazywanie informacji o stanie konta ani podawania jego nr, tym bardziej wypłacaniu i przekazywaniu pieniędzy. W każdym tego typu przypadku należy jak najszybciej zakończyć rozmowę, prawidłowo się rozłączając. Następnie należy zadzwonić do dyżurnego komendy pod nr 997 lub 29 746 92 00 i poinformować o zdarzeniu.

KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *