RN
TwitterFacebook

Ostrów Mazowiecka: Infrastruktura sportowa przechodzi modernizację

Sportowcy z Ostrowi Mazowieckiej już niedługo będą mogli cieszyć się z w pełni nowoczesnego Stadionu Miejskiego. Do końca bieżącego roku ma zostać przygotowana nowa bieżnia z poliuretanu oraz ma nastąpić poszerzenie płyty boiska.

Za to już niedługo uruchomiony zostanie system automatycznego nawadniania, który został sfinansowany przez Budżet Obywatelski – mówi dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ostrowi Mazowieckiej, Bartłomiej Pieńkowski:

– Nasze dzieci, nasi uczniowie będą mogli się cieszyć bardzo dobrym sprzętem z wyposażeniem. Będą mogli się szkolić nasi lekkoatleci na stadionie, na którym będziemy mogli korzystać z rzutni do rzutu dyskiem, z rzutni do rzutu oszczepem, z zeskoku do skoku w dal, do trójskoku, z rzutni do pchnięcia kulą. 

Modernizacji doczekał się także budynek MOSiRu na ulicy Warchalskiego:

– Przede wszystkim termomodernizacja wpłynie na duże oszczędności jeśli chodzi o koszty energii elektrycznej i cieplnej. Wymianie podlega cała stolarka okienna i drzwiowa zewnętrzna, a także zmodernizowany zostanie system wentylacji, wzbogacony o rekuperacje.

Modernizacja stadionu była możliwa dzięki dotacji z ministerstwa sportu w kwocie 2 mln złotych. Jednocześnie dyrektor Pieńkowski zaprasza mieszkańców do korzystania z pozostałych obiektów MOSiRu. M.in. kręgielni, placów zabaw, kortów tenisowych czy pływalni.

jt

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *