RN
TwitterFacebook

Ostrów Mazowiecka: Mobilny punkt badań działa w zawrotnym tempie!

Najszybciej zbadamy się w Ostrowi Mazowieckiej. Obecnie ostrowski punkt badań covidowych “Drive Thru” to jeden z najsprawniej działających punktów wymazowych w regionie. Przyjeżdżają tu pacjenci z Wyszkowa, Węgrowa, Łomży, Warszawy czy Białegostoku. Choć bada się tam nawet 250 osób dziennie, to wyniki wydawane są stosunkowo szybko, w terminie do 24 godzin.

O przebiegu badania mówi dyr. Szpitala Powiatowego im Marii Skłodowskiej Curie- Artur Wnuk: W naszym punkcie nie ma zapisów na wykonanie takiego badania. Każdy pacjent, który przyjedzie do nas zostanie obsłużony. W tym samym dniu zostanie mu pobrany wymaz na obecność koronawirusa i wciągu 24 godzin otrzyma wynik takiego badania.

Oprócz pielęgniarek i ratowników medycznych wymazy pobierają odpowiednio przeszkoleni żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Badanie na obecność koronawirusa można wykonać również za opłatą, bez skierowania od lekarza pierwszego kontaktu. Punkt “Drive Thru” działa przy ostrowskim szpitalu w godzinach od 8 do 20, siedem dni w tygodniu.

EK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

20 + 13 =