RN
TwitterFacebook

Ostrów Mazowiecka: Myśliwi przekazali maseczki pracownikom służby zdrowia [FOTO]

Myśliwi łomżyńskiego okręgu Polskiego Związku Łowieckiego kontynuują akcję “Myśliwi z pomocą lekarzom i pielęgniarkom”. Tym razem maseczki trafiły do Szpitala Powiatowego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Ostrowi Mazowieckiej. 

– Myśliwy to też mamy, to też tata, przede wszystkim głowy rodzin, to też członkowie rodzin, dlatego gdzieś tam nasza pasja odeszła w tym momencie na bok, a staramy się zebrać w tym wszystkim, żeby pomóc tym, którzy stoją na pierwszej linii – mówi Urszula Sokólska, członek zarządu okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego i dodaje, że początkowo chciano zakupić maski, ale okazało się, że to nie jest takie proste, bo są one praktycznie niedostępne.

Dlatego najpierw zebrano środki na zakup fizeliny, z której potem więźniowie z Zakładu Karnego w Czerwonym Borze uszyli maseczki.

– Myśliwi zgłosili się do nas z prośbą o przyłączenie się do kordony szycia maseczek. Nasza współpraca polega na tym, że myśliwi dostarczyli materiał, z którego skazani z naszej jednostki szyją maseczki. Robimy to bezpłatnie.

Do ostrowskich pracowników służby zdrowia z Oddziału Chorób Wewnętrznych trafiło w sumie 600 sztuk maseczek ochronnych. Wcześniej pierwsza taka partia trafiła do Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży.

pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

three × one =