RN
TwitterFacebook

Ostrów Mazowiecka: Planety na wyciągnięcie ręki – do miasta zajedzie Planetobus

Namiot z dachem w kształcie kopuły, w którym zmieści się nawet do 35 osób, a na nim planety, konstelacje i inne kosmiczne rzeczy. Ostrów Mazowiecką odwiedzi Planetobus, mobilne planetarium Centrum Nauki Kopernik. 

Na półokrągłym „suficie” widzowie obejrzą pokazy astronomiczne, prowadzone na żywo przez edukatorów. W jasny dzień można zobaczyć niebo pełne gwiazd, poznać najciekawsze konstelacje, układy planet i inne obiekty astronomiczne, a także odwiedzić Międzynarodową Stację Kosmiczną i dowiedzieć się, co robią na niej astronauci.

W ramach projektu Nauka dla Ciebie, realizowanego przez Centrum Nauki Kopernik wraz z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego, edukatorzy odwiedzają szkoły w całej Polsce, by budzić w uczniach zainteresowanie kosmosem.

Już w czwartek 7 listopada Planetobus przyjedzie do Szkoły Podstawowej nr 1. Natomiast wieczorem (w godzinach 17:00-19:00) spojrzeć na niebo będą mogli wszyscy mieszkańcy. Warsztaty obserwacji nieba odbędą się na terenie zielonym przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji ul. Trębickiego 10. Animatorzy z Centrum Nauki Kopernik przy pomocy lornetek i teleskopu pomogą znaleźć na niebie Saturn i jego pierścienie. Wspólnie będzie można odszukać typowo jesienne gwiazdozbiory: Pegaz, Andromedę, Perseusza, oraz całoroczne – Wielką i Małą Niedźwiedzicę oraz Kasjopeję.

Źródło: Centrum Nauki Kopernik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *