TwitterFacebook

Ostrów Mazowiecka: Pod prąd przez ul. Podstoczysko

Jednokierunkowy ruch i zbyt długo trwający remont to problemy osób mieszkających przy ul. Podstoczysko w Ostrowi Mazowieckiej. Pierwsze prace remontowe rozpoczęły się już w zeszłym roku, a wraz z nimi tymczasowe, nowe zasady ruchu drogowego, których nie wszyscy przestrzegają. Jazda pod prąd na tym odcinku to codzienność. Jak mówią mieszkańcy – to wynik podziału tej inwestycji na dwa zadania, bo wszystko zbyt długo odciąga się w czasie.

Prace remontowe ulicy Podstoczysko rozpoczęły się na przełomie czerwca ubiegłego roku. Wówczas zmieniono organizację ruchu na przejazd jednokierunkowy. Przyczyną były zwężenia drogi przez rozkopy wynikające z budowy kanalizacji sanitarnej. W tym roku nastąpi dalsza część realizacji prac na tej ulicy. Jednak dla mieszkańców, inwestycja trwa zbyt długo, dlatego też nie zawsze stosują się do nowego oznakowania.

To jest nie fair. Zamiast skończyć tę drogę, to rozkładają na dwie tury. To jest główna ulica, a nie jakaś boczna. Powinna być zrobiona za jednym zamachemmówi mieszkaniec. Tu są duże firmy, których pracownicy muszą jeździć i kombinować. Mają rację, że jeżdżą pod prąd – dodaje.
To co mają robić, jak oni tak zrobili te oznakowanie? Oni muszą tak jeździć, bo przez objazdy trasa się wydłuża. Ja jak jadę do szpitala, to teraz robię 2 km, a nie 200 metrów, jak wcześniej mówi kolejny mieszkaniec.

Daniel Choinka, dyrektor Wydziału Rozwoju Gospodarczego zapowiada, że przetarg na kolejny remont tej ulicy został już rozstrzygnięty, więc jej dokończenie niebawem się rozpocznie. Wykonawca przejął już plac budowy. Zostanie zrobiona tam nowa kanalizacja deszczowa, chodnik, zatoka autobusowa i nowa nawierzchnia. Prace ruszą, jak tylko pogoda na to pozwolimówi dyrektor.

Zakończenie prac na ul. Podstoczysko przewidziane jest na koniec sierpnia.

MG

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *