RN
TwitterFacebook

Ostrów Mazowiecka: Pożar „małej jedynki” – to mogło być podpalenie

W miniony piątek (21.02.) doszło do pożaru tzw. małej jedynki – opuszczonego budynku szkolnego przy ul. Partyzantów. Według wstępnych ocen straży mogło dojść do celowego podpalenia. 

Ponad 40 strażaków z 12 jednostek walczyło z piątkowym (21.02.) pożarem tzw. małej jedynki. Funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o pożarze po godzinie 8 rano. Sytuacja była ciężka, ponieważ obiekt był drewniany. Konieczne było rozebranie budynku. Około 15:30 pożar udało się opanować, a dogaszanie trwało do późnych godzin nocnych.

Jak poinformował Jerzy Bauer, burmistrz miasta, na podstawie wstępnej oceny straży pożarnej doszło do celowego podpalenia budynku byłej szkoły przy ul. Partyzantów. Ogniska pożaru były na tyle silne, że ogień rozprzestrzeniał się bardzo szybko. Dodatkowo konstrukcja budynku oraz skład materiałów, z których był zbudowany, spowodowały niemalże jednoczesne ogarnięcie ogniem całego obiektu.

W związku z podpaleniem władze miasta, w uzgodnieniu ze służbami, zdecydowały się  wzmocnić całodobowy nadzór nad Zakładem Utylizacji Odpadów Komunalnych w Starym Lubiejewie.

pg/UM Ostrów Mazowiecka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *