RN
TwitterFacebook

Ostrów Mazowiecka: Przekazanie działki pod budowę nowej komendy policji

Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu nadinsp. Michał Ledzion i Burmistrz Miasta Ostrów Mazowiecka Pan Jerzy Bauer podpisali akt notarialny o przekazaniu działki pod budowę nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej. Chodzi o działkę przy ul. Broniewskiego.
 
W Komendzie Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu Burmistrz Miasta Ostrów Mazowiecka dokonał darowizny na rzecz Skarbu Państwa – Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu nieruchomości o powierzchni 11 489 m² położonej w Ostrowi Mazowieckiej przy ulicy Broniewskiego, z przeznaczeniem pod budowę nowej siedziby KPP w Ostrowi Mazowieckiej.
 
W uroczystym spotkaniu, w trakcie którego podpisano akt notarialny udział wzięli: Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu nadinsp. Michał Ledzion, Burmistrz Miasta Ostrów Mazowiecka Pan Jerzy Bauer, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu insp. Dariusz Krzesicki i Komendant Powiatowy Policji w Ostrowi Mazowieckiej podinsp. Krzysztof Szymański.
 
Dzięki wspólnym staraniom KWP zs. w Radomiu, a przede wszystkim władz samorządowych w 2017 roku decyzją władz miasta Ostrów Mazowiecka wygospodarowano na budowę nowej komendy powiatowej najbardziej dogodną lokalizację przyjmując, jako priorytet dostępność dla mieszkańców i zapewnienie bezpieczeństwa w mieście. Rada Miasta Ostrów Mazowiecka 23 maja 2019 roku podjęła uchwałę nr VII/61/2019 w sprawie wyrażenia zgody na dokonanie darowizny na rzecz Skarbu Państwa prawa własności nieruchomości komunalnej położonej w Ostrowi Mazowieckiej z przeznaczeniem na ten cel.
 
Nadinsp. Michał Ledzion podkreślił, że „dzisiejszy dzień to szczególna chwila dla całego garnizonu mazowieckiego, a zwłaszcza powiatu ostrowskiego. Przekazanie działki dla Policji rozpoczyna proces przygotowania i realizacji tej niezmiernie ważnej inwestycji dla mieszkańców powiatu ostrowskiego”.
 
Obecna siedziba Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej znajdująca się przy ul. Płk. Karola Piłata 12 nie spełnia obowiązujących standardów technicznych dotyczących między innymi dostosowania budynku do potrzeb osób niepełnosprawnych. W obiekcie brakuje windy, część pomieszczeń wymaga gruntownego remontu, a powierzchnia użytkowa nie jest dostosowana do liczby osób pracujących w komendzie. Brakuje też miejsc parkingowych zarówno dla pojazdów służbowych, jak i interesantów.
 
KPP Ostrów Maz.
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

two × one =