RN
TwitterFacebook

Ostrów Mazowiecka: Seniorzy studiują w trybie hybrydowy

Wykład to jedno, ale liczy się też spotkanie z drugim człowiekiem. Częściowo lub w całości studenci ostrowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku od tygodnia są tej przyjemności pozbawieni.

Wykłady hybrydowe praktykowane były tam już wiosną. Warunki lokalowe i żółta strefa nie pozwalają na przeprowadzanie ich w normalnym wymiarze – mówi dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Ostrowi Mazowieckiej Marta Molska.

– Uniwersytet Trzeciego Wieku, który funkcjonuje również w kinie, przeszedł w tryb hybrydowy, czyli są stworzone cztery grupy. Każda osoba może co dwa tygodnie uczestniczyć stacjonarnie w jednej z dwóch grup, a co drugi tydzień brać udział w wykładach online. 

Jak mówi przewodnicząca studentów ostrowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Wiesława Polak nie dla wszystkich osób zapisanych na zajęcia jest to dobre rozwiązanie.

– Ci, co mają dostęp to zrezygnowali i przeszli do online. Jednak jedna czwarta, jedna piąta uczestników jest pozbawiona dostępu do internetu, tylko korzystają wtedy kiedy przychodzą na stacjonarny wykład, a tak to w ogóle nie korzystają.

Decyzja spowodowana jest m.in. świadomością obecności w grupie ryzyka. Jak podkreśla pani Wiesława, żaden ze studentów nie zrezygnowałby dobrowolnie ze stacjonarnego udziału w zajęciach, bo dla seniorów poza treścią wykładu najważniejsze są wzajemne spotkania.

ek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

17 − 10 =