RN
TwitterFacebook

Ostrów Mazowiecka: Skopał psa na śmierć. Prokuratura bada sprawę

Wrócił z przyjęcia wigilijnego i skopał obcego psa na śmierć, bo ten chciał go zaatakować. Prokuratura Rejonowa w Ostrowi Mazowieckiej prowadzi postępowanie przygotowawcze przeciwko podejrzanemu sprawcy.

Jak ustalono w toku dochodzenia do zdarzenia doszło w nocy 22 grudnia 2019r. w miejscowości Brok. Tej nocy Marcin Ż. wrócił do swojego miejsca zamieszkania z przyjęcia wigilijnego. Kiedy wszedł na swoją posesję, podbiegł do niego nieznany mu pies, był agresywny, warczał i chciał ugryźć mężczyznę. Wtedy Marcin Ż. kopnął psa prawdopodobnie w głowęinformuje Elżbieta Edyta Łukasiewicz, rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce.

Pies upadł na ziemię, a sprawca nie przestawał kopać zwierzęcia. Kopnął go jeszcze co najmniej kilkukrotnie, w skutek czego doprowadził do jego śmierci.

W toku podjętych czynności zabezpieczono zwłoki psa maści czarno – białej, rasy mieszanej. Powołano biegłego z Zakładu Higieny Weterynaryjnej w Katowicach w celu ustalenia przyczyny zgonu dodaje Łukasiewicz.

Marcin Ż. usłyszał zarzut zabicia psa. Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, złożył wyjaśnienia oraz wyraził skruchę i krytykę swojego postępowania.

oprac. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *