RN
TwitterFacebook

Ostrów Mazowiecka: Spowodował śmiertelny wypadek na Lubiejewskiej i uciekł. Jest akt oskarżenia

37-letni Łukasz B. usłyszał akt oskarżenia w sprawie wypadku, który spowodował w maju br. na ulicy Lubiejewskiej w Ostrowi Mazowieckiej.  W wyniku zdarzenia dwie osoby zginęły, a trzy inne trafiły do szpitala.

Prokuratura Rejonowa w Ostrowi zakończyła śledztwo prowadzone przeciwko Łukaszowi B.. W dniu 18 września 2020 r. przeciwko mężczyźnie został skierowany akt oskarżenia do Sądu Rejonowego w Ostrowi Mazowieckiej.

Łukasz B. został oskarżony o popełnienie 4 przestępstw, tj.:

  1. umyślne spowodowanie wypadku drogowego w dniu 10 maja 2020 r. na ulicy Lubiejewskiej w Ostrowi Mazowieckiej, poprzez prowadzenie pojazdu marki VW prędkością wynoszącą około 130km/h w terenie zabudowanym, którego skutkiem była śmierć dwóch osób – Bolesława Ż. i Elżbiety Ż., a następnie ucieczkę z miejsca zdarzenia i ukrywania się przed organami ścigania, tj. o czyn z art. 177 §1 k.k. w zw. z art. 178 §1 k.k.
  2. w okresie od lutego do 10 maja 2020 r. w Ostrowi Mazowieckiej i Nagoszewie wielokrotnego naruszenia sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych kategorii „B” w ruchu lądowym wynikającego z wyroku Sądu Rejonowego w Ostrowi Mazowieckiej oraz naruszenia decyzji Starosty Ostrowskiego o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami, tj. o czyn z art. 244 k.k. i art. 180a k.k. w zw. z art. 11 §2 k.k.
  3. w dniu 17 marca 2020 r. uszkodzenia mienia w warunkach recydywy w salonie partnera Orange w Ostrowi Mazowieckiej poprzez wybicie głową szyby w drzwiach wejściowych do salonu, czym spowodował straty w kwocie 578,10 zł, tj. o czyn z art. 288 §1 k.k. w zw. z art. 64 §1 k.k.
  4. w dniu 17 marca 2020 r. nie opuszczenie salonu partnera Orange w Ostrowi Mazowieckiej wbrew żądaniu pracowników salonu i pracowników ochrony, tj. o czyn z art. 193 k.k.

Podczas prowadzonego śledztwa Łukasz B. kilkukrotnie zmieniał wyjaśnienia. Finalnie nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i odmówił składania wyjaśnień. Przez cały okres trwania śledztwa wobec Łukasza B. stosowany był środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Łukasz B. był już wielokrotnie karany sądownie.

Za zarzucane czyny grozi mu kara do 15 lat więzienia. 

PR w Ostrowi Maz./red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

nine + four =