RN
TwitterFacebook

Ostrów Mazowiecka. Stadion pięknieje w oczach [FOTO]

Łagodna zima i wiosna sprawiły, że prace przy remoncie stadionu idą naprawdę sprawnie. Zobacz, jak wygląda postęp prac. 

Z działań bardziej widocznych wymienić można prawie gotową wstępną podbudowę tartanu oraz chodnik dookoła przyszłej bieżni. Wciąż trwają prace brukarskie. Z działań mniej widocznych – praktycznie zakończono już roboty ziemne wraz z systemem nawodnienia płyty głównej stadionu oraz instalacje deszczowe.

Przez cały czas trwają prace termomodernizacyjne na zewnątrz i wewnątrz budynku przy ul. Warchalskiego. Na zewnątrz budynek jest ocieplany, w środku zaś trwa wymiana całej stolarki okiennej. Zbudowano również dwa systemy wentylacyjne, które mają ułatwić prowadzenie treningów siłowych ostrowskich klubów oraz zajęć z grupy sztuk walki oraz fitness. 

Przebudowa stadionu – zakres prac

Boisko zostało powiększone do wymiarów 69,7 x 106 m. Dzięki temu będzie można uprawiać lekką atletykę w całkowicie nowych warunkach. Wyremontowana zostanie też nawierzchnia torów, powstanie nowa bieżnia, rozbiegi do skoków w dal i trójskoku. Powstaną także rzutnie do rzutu dyskiem, nowy rozbieg do rzutu oszczepem oraz koło rzutowe do pchnięcia kulą. Ponadto stadion zostanie oświetlony a ogrodzenie zewnętrzne częściowo wymienione.

Miasto pozyskało na inwestycję niemal 2 mln złotych z programu rozwoju infrastruktury lekkoatletycznej z Ministerstwa Sportu i Turystyki, natomiast w ramach Budżetu Obywatelskiego wykonana zostanie automatyczna instalacja nawodnienia stadionu.

UM Ostrów Maz./MOSiR Ostrów Maz./pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *