RN
TwitterFacebook

Ostrów Mazowiecka: Sukcesy zawodników OKKK i ceremonia wręczenia czarnych pasów

W Zielonce obyły się Mistrzostwa Polski Młodzieżowców oraz Mistrzostwa Polski Juniorów Polskiego Związku Karate. Mimo utrudnień spowodowanych obostrzeniami sanitarnymi w zawodach wzięło 180 zawodników z całej Polski. Poziom był bardzo wysoki więc tym bardziej cieszą medale zdobyte przez naszych zawodników.

W młodzieżowcach ( 18-21 lat) wystartowali Magda Baczewska i Maciej Grabowski. Magda wywalczyła brązowy medal a Maciej dostał się do tury finałowej jednak nie udało mu się stanąć na podium. Mimo to znajduje się wśród ośmiu najlepszych zawodników w Polsce w tej kategorii.

Ewa Pasek startowała w juniorach zarówno w kata jak i w kumite. W kata podobnie jak Maciej dostała się do tury finałowej jednak zabrakło punktów, aby stanąć na podium. Za to w kumite stoczyła dwie bardzo dobre walki i dostała się do półfinału. Niestety przegrała walkę o wejście do finału. Trójka naszych zawodników zdobyła dwa medale na bardzo ważnej i prestiżowej imprezie, co jest bardzo dobrym wynikiem.

Zawody, które odbyły się 7 listopada zorganizował Klub Karate Kyokushin w Zielonce prowadzony przez sensei Marcina Sieradzkiego. Zarówno sensei Radosław Grabowski jak i sensei Tomasz Marcjaniak sędziowali podczas zawodów.

Zawodnicy OKKK wzięli również udział w Turnieju Karate Kyokushin w Białymstoku, który odbył się 25 października 2020. Zawody zorganizował sensei Piotr Sawicki i klub SCK Białystok. Nasi zawodnicy wywalczyli: Aleksander Cydejko – I miejsce, Kacper Podbielski – I miejsce, Damian Cymerman -I miejsce, Ewa Pasek – II miejsce, Adam Kwasiborski – II miejsce, Filip Wilczyński- III miejsce. Zuzanna Pasek -IV miejsce. Był to również bardzo udany start dla naszych zawodników.

Czarny pas dla Macieja Grabowskiego

W dojo Ostrowskiego Klubu Karate Kyokushinkai odbyła się ceremonia wręczenia czarnych pasów mistrzowskich. OKKK od dwóch lat jest zrzeszony w International Karate Alliance KyokushinRyu, której przewodniczy legendarny kancho Peter Chong 9 Dan.

Założenie czarnego pasa w karate to otwarcie nowego etapu na drodze. Czarny pas to zaszczyt ale również obowiązek wzmożonego treningu i poświęcenia. Tradycją jest, że czarny pas może otrzymać osoba pełnoletnia, po wieloletnim, wyczerpującym treningu i przejściu całościowego ciężkiego egzaminu zakończonego walkami. Zaszczyt noszenia czarnego pasa przypadł Maciejowi Grabowskiemu z Ostrowi Mazowieckiej. Wręczenia dokonywał shihan Jan Gruba 6 Dan z Warszawy oraz sensei Radosław Grabowski 4 Dan i sensei Tomasz Marcjaniak 2 Dan z Ostrowi Mazowieckiej. Gościem był sensei Dariusz Grala 1 Dan. W uroczystości wzięli również udział sempai z Warszawskiego Klubu Karate oraz z Ostrowskiego KKK.

Ważnym elementem ceremonii był wspólny trening, który poprowadził shihan J. Gruba.

Ostrowski Klub Karate Kyokushinkai

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

19 + seventeen =