TwitterFacebook

Ostrów Mazowiecka: Tradycyjnie podsumowali rok

Wczoraj w Szkole Podstawowej Nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej odbyło się XXVI Spotkanie Noworoczne. Jak co roku, wydarzenie te to podsumowanie pracy samorządowej, wymiana doświadczeń i zasięgnięcie opinii od zaproszonych gości.

Spotkanie noworoczne rozpoczęło się wyjątkową częścią artystyczną. Dawkę pozytywnych emocji przekazali wokaliści Edyta Krzemień i Damian Aleksander wraz z zespołem. Podczas koncertu pod nazwą „Musical melodies” można było usłyszeć utwory z musicali, takich jak „Upiór w operze”, czy „Les Miserables”.

W drugiej części spotkania burmistrz miasta Jerzy Bauer podsumował miniony rok. – 2017 to był dobry rok. Bardzo nam zależy na podtrzymywaniu takich różnych form komunikacji. To dla samorządu jest bardzo ważne (…) W tej całej strategii komunikacji jest pewien główny cel – budowane dobrej marki. Nie marki osób a Ostrowi Mazowieckiej. Stratega komunikacyjna to tylko pewien opis tego, co się robi. Kluczem jest to, co naprawdę dzieje się w samorządzie – mówił.

Podczas analizy pracy samorządowej w 2017 roku burmistrz zwracał uwagę na tendencje wzrostu widoczne na wykresach względem budżetu, czy inwestycji na przełomie lat. I tak, w 2014 roku budżet Ostrowi Mazowieckiej wynosił nieco ponad 60 milionów zł, z kolei na ten rok zaplanowany budżet to blisko 127 milionów zł.
W perspektywie dwudziestoletniej średnia wydatków inwestycyjnych (lata 1998-2017) wynosiła 17,7%, a w samym roku 2018 to wzrost do 33,7%.
Duża różnica widoczna jest również w wydatkach na drogi: kwota jaką wydano w 2006 roku opiewała na 5 milionów złotych. Na ten rok, na inwestycje drogowe wyda się sześć razy więcej.

Osiągnięć związanych z pracą ostrowskiego samorządu gratulowała Teresa Wargocka – posłanka na SejmOstrów Mazowiecka to dobre miasto na przyszłość. Bardzo ważne jest zaspokajanie bieżących podstawowych potrzeb społecznych i patrzenie na przyszłość. Chcę pogratulować wszystkich osiągnięć i życzę, aby wszystkie plany inwestycyjne i rozwój komunikacyjny za państwa udziałem stały się faktem w tym mieście.

Słowa uznania przekazał również Krzysztof Winiarski – radny sejmiku wojewódzkiegoOstrów to miasto nowoczesne i miasto przyszłości. W przyszłym roku będziemy świadkami oddania do użytku trasy S8 na odcinku Warszawa-Białystok i myślę, ze Ostrów jest przygotowana na te otwarcie. Ostrów pokaże perspektywy rozwoju, pokaże samorząd jako samorząd otwarty na współpracę z innymi samorządami i przedsiębiorcami.

Tu jest dobre położenie i dobre przywództwo. Budowa tych tras, które będą tu przebiegały, zarówno Warszawa-Białystok, jak i Via Baltica tworzą niepowtarzalną szansę na rozwój technologii miasta – powiedział Marian Piłka – radny sejmiku wojewódzkiego. – Dobre przywództwo to zdolność wykorzystywania tej sytuacji. Wzrastający budżet pokazuje, że miasto dobrze przygotowuje się do tego – dodał. O dobrej współpracy z samorządem i chęci podejmowania dalszych planów, a także o zasadzie zrównoważonego rozwoju, która stosowana jest w Ostrowi mówił również kolejny radny sejmiku wojewódzkiego – Mirosław Augustyniak.

Uroczystość zakończyła się słowem, które przekazał ks. prałat Jan OkulaCzas płynie swoim rytmem, ale człowiek ma możliwość liczenia czasu, planowania czasu, podsumowania tego, co się dokonało. Mówi się często, ze czas to pieniądz. W jakiejś mierze to jest prawda. Mówi się też, że czas leczy rany. A kardynał Stefan Wyszyński mówił, że czas to miłość. Niech Bóg sprawi, żeby to nasze miasto i ludzie byli bardziej wzbogaceni tymi wartościami, które w 2018 roku będą się realizować – powiedział.

MG

1 komentarz

  1. J. Dadkowski Odpowiedz

    Brawo Rajcowie Ostrowi-Maz.Dobra zmiana zagoscila w moim miescie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *