RN
TwitterFacebook

Ostrów Mazowiecka: Trwa remont drogi wojewódzkiej 627

Rozpoczął się remont drogi wojewódzkiej nr 627 na odcinku ulic Lubiejewska, gen. Grota-Roweckiego i 3 Maja do skrzyżowania z ulicą Pocztową. Mieszkańców Ostrowi Mazowieckiej czekają utrudnienia. 

W związku z pracami burmistrz Jerzy Bauer spotkał się z dyrektorem Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Warszawie Tomasza Dąbrowskiego, aby omówić inwestycję. Jednym z głównych problemów zgłoszonych przez włodarza była sprawa poprawy odprowadzenia wód powierzchniowych do kanalizacji deszczowej podczas obfitych opadów w okolicach zbiegu ulic 3 Maja i gen. Grota-Roweckiego. Zasadniczy problem sprowadza się do koniecznej w dłuższej perspektywie przebudowy głównych kolektorów deszczowych biegnących wzdłuż ulic 3 Maja i Partyzantów aż do terenów za stawem miejskim. Tymczasem jednak, korzystając z remontu drogi wojewódzkiej ustalono, że w rejonie tego skrzyżowania zrobione będzie wszystko, co możliwe aby podczas ulew zminimalizować problem zalewania ulic.

Podczas spotkania, które odbyło się pod koniec lipca omówiono też kwestię rozbudowy sieci kanalizacyjnej w pasie drogi wojewódzkiej 627 na ul. Lubiejewskiej oraz sprawę ścieżek rowerowych biegnących lub łączących się z drogą wojewódzką.

Burmistrz ponownie podjął temat budowy tzw. małej obwodnicy. Dyrektor Tomasz Dąbrowski poinformował, że wyłoniono wykonawcę dokumentacji pierwszego etapu przyszłej budowy, i że trwają procedury związane z podpisaniem przez MZDW umowy.

UM Ostrów Maz./red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

20 − 12 =