RN
TwitterFacebook

Ostrów Mazowiecka: Tymczasowy areszt i zarzuty dla sprawcy wypadku na ulicy Lubiejewskiej

37-letni Łukasz B. usłyszał zarzut spowodowania wypadku drogowego, w którym zginęły dwie osoby, a trzy kolejne trafiły do szpitala. Decyzją sądu mężczyzna spędzi najbliższe trzy miesiące w areszcie.

Prokuratura Rejonowa w Ostrowi Mazowieckiej prowadzi śledztwo przeciwko Łukaszowi B. [37l.], któremu przedstawiono zarzut spowodowania wypadku drogowego poprzez umyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym w związku prowadzenie pojazdu VW Golf z nadmierną prędkością i naruszenie należytej ostrożności wymaganej w danych warunkach, którego skutkiem była śmierć na miejscu zdarzenia Elżbiety i Bolesława małż. Ż. Ponadto sprawcy wypadku zarzucono również naruszenie zakazu sądowego prowadzenia pojazdów mechanicznych kategorii „B” po drodze publicznej orzeczonego wobec Łukasza B. prawomocnym wyrokiem z dnia 19 maja 2019 r.

Sąd Rejonowy w Ostrowi Mazowieckiej w całości uwzględnił wniosek Prokuratury i zastosował wobec podejrzanego Łukasza B. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Podstawą zastosowania izolacyjnego środka była obawa ucieczki i ukrywania się podejrzanego, obawa matactwa oraz grożąca surowa kara. Za zarzucane podejrzanemu przestępstwa grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

W dniu 13 maja 2020 r. w Zakładzie Medycyny Sądowej w Akademii Medycznej w Białystoku została przeprowadzona sekcja zwłok obu ofiar wypadku.

oprac. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

four × one =