RN
TwitterFacebook

Powiat ostrowski: Chciała pomóc, a została okradziona

Do drzwi mieszkania ostrowskiej seniorki „zapukała” kobieta prosząc o pomoc w napisaniu wiadomości dla sąsiadki. W czasie, gdy seniorka zajęta była rozmową z kobietą do mieszkania weszła inna osoba, która wyniosła dużą kwotę gotówki oraz dokumenty tożsamości.

Do zdarzenia doszło w powiecie ostrowskim 22 stycznia. Sprawę prowadzą policjanci z ostrowskiego Wydziału Kryminalnego.

Jeszcze raz apelujemy do starszych osób o ostrożność w kontakcie z obcymi osobami. Dla własnego bezpieczeństwa oraz posiadanych zgromadzonych w domu pieniędzy nie zapraszajmy do środka obcych osób. Sprawcy wykorzystują nieuwagę starszej osoby zabierając z mieszkania/domu zgromadzone pieniądze lub inne wartościowe przedmioty.

Oszuści posługują się różnymi sposobami aby osiągnąć swój cel, podają się za pracowników instytucji, proponują sprzedaż usług lub produktów. Takie osoby przeważnie działają w parach, jedna osoba zagaduje seniora a druga sprawdza czy w domu są np. pieniądze. Pamiętajmy aby nie wpuszczać domofonem obcych osób oraz zamykać drzwi do mieszkania/domu oraz furtki na posesję, tak aby nie proszone osoby nie dostały się do środka.

KPP Ostrów Mazowiecka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *