RN
TwitterFacebook

Powiat ostrowski: Jest dokumentacja projektowa przebudowy DW 627 Ostrów-Orło

Powiat Ostrowski od wielu lat zabiegał o przebudowę drogi wojewódzkiej nr 627. W listopadzie br, udało się opracować dokumentację przetargową inwestycji.

Aby przyspieszyć realizację remontu drogi wojewódzkiej nr 627 na odcinku Ostrów Mazowiecka – Orło powiat zaproponował przekazanie środków finansowych na opracowanie dokumentacji projektowej. Dlatego w dniu 12 stycznia 2018 r. Rada Powiatu podjęła uchwałę o udzieleniu pomocy finansowej Samorządowi Województwa Mazowieckiego w 2019 roku w wysokości 200 tysięcy złotych.

W listopadzie br. opracowano dokumentację, według której na blisko 10-kilometrowym odcinku powstanie nowa jezdnia o szerokości 7 metrów. Zaplanowano także zatoki autobusowe wraz z chodnikami i przejściami dla pieszych w obrębie przystanków oraz , obustronne pobocza i rowy odwadniające. Chodniki obustronne powstaną też w Ostrowi Mazowieckiej (ul. Małkińska od skrzyżowania z ul. Bursztynową).

Szacunkowy koszt inwestycji wynosi ok. 25 milionów. Jak informuje Starostwo Powiatowe, obecnie trwają prace nad zabezpieczeniem środków finansowych w budżecie Województwa Mazowieckiego na realizację remontu.

Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej/ red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *