RN
TwitterFacebook

Powiat ostrowski: Mężczyzna miał znęcać się nad rodzicami

Groźby i znęcanie się nad rodzicami – to zarzuty, które usłyszał Waldemar L. Do zdarzeń miało dochodzić między 27 a 29 grudnia 2019 roku w miejscowości Stary Turobin (powiat ostrowski).

– Waldemar L. groził swoim rodzicom, Jadwidze i Ireneuszowi, spaleniem domu, w którym zamieszkują. Spełnienie tych gróźb było na tyle realne, że Sąd Rejonowy w Ostrowi Mazowieckiej zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy. Zarzutów tych Waldemar L. dopuścił się w warunkach recydywyinformuje Edyta Łukasiewicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce.

Mężczyzna już wcześniej miał znęcać się nad swoimi rodzicami. Do Sądu Rejonowego w Ostrowi Mazowieckiej 27 grudnia ub.r. wpłynął akt oskarżenia przeciwko mieszkańcowi powiatu ostrowskiego, według którego dopuszczał się on przemocy fizycznej i psychicznej wobec swoich rodziców w okresie od lipca do 13 grudnia ub.r..

– Podczas tego znęcania oskarżony będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury domowe, podczas których groził on rodzicom pobiciem, szarpał ich, popychał. Reasumując, był on osobą bardzo agresywną – dodaje Łukasiewicz. 

Za zarzucane mężczyźnie przestępstwa gróźb karalnych oraz znęcania nad osobami najbliższymi popełnione w warunkach powrotu do przestępstwa grozi kara do 3 lat oraz do 7 i pół roku pozbawienia wolności.

Mateusz Święcicki

1 komentarz

  1. MT Odpowiedz

    To nie jest tak do końca prawda z tym znęcaniem.Ci co do tego doprowadzili siedzą w domu i się Cieszą .A chłopakowi zmarnował życie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *