RN
TwitterFacebook

Powiat ostrowski: Szkoła z Małkini będzie współpracować z turecką placówką [FOTO]

Porozumienie o współpracy w zakresie szkolnictwa zawodowego podpisali przedstawiciele szkoły Kemer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi w Turcji i Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Małkini Górnej. Dzięki temu uczniowie będą skorzystać np. z wymiany międzynarodowej.

Na początku roku w Ostrowi Mazowieckiej gościła delegacja szkoły gastronomiczno-hotelarskiej z Kermer w Turcji na czele z dyrekcją. Spotkali się oni m.in. ze starostą ostrowskim Zbigniewem Chrupkiem oraz odwiedzili Zespół Szkół Nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej, gdzie zapoznali się z funkcjonowaniem oraz ofertą kształcenia oferowaną przez szkolę.

Głównym celem wizyty było podpisanie porozumienia pomiędzy szkołą Kemer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi w Turcji i Zespołem Szkół im. Stanisława Staszica w Małkini Górnej. Szkoły podjęły współpracę w zakresie realizacji programów wymiany międzynarodowej oraz wsparcia w organizacji praktycznej nauki zawodu w porozumieniu z instytucjami współpracującymi ze szkołami, w tym hotelami usytuowanymi na riwierze tureckiej.

Porozumienie zawarto w myśl przekonania, że edukacja globalna jest niezbędną inwestycją dla uczniów i dzięki partnerstwu szkoły będą rozwijać innowacyjne programy wymiany edukacyjnej i kulturalnej, które będą dostępne zarówno  dla uczniów jak i nauczycieli obu szkół. Dzięki nawiązanej współpracy uczniowie małkińskiego Zespołu Szkół uczący się na kierunkach gastronomicznych, będą mogli odbywać płatne praktyki zawodowe w hotelach współpracujących z placówką turecką.

Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej/red.pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

ten − eight =