RN
TwitterFacebook

Powstaje kącik szachowy [FOTO]

W Ostrowi Mazowieckiej powstaje kącik szach mat. Na osiedlu przy ulicy Kościuszki stoją już stoły do gry w szachy. Seniorzy i młodzież własnoręcznie sadzą zieleń, wytyczają ścieżki podlewają rośliny. Inicjatywa ma na celu integrację międzypokoleniową.

Kamienne stoły do gry w szachy widuje się często w wielu parkach miejskich. Niestety nie w Ostrowi. Grupa słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku zapragnęła to zmienić. Zebrali się, napisali projekt, wygrali i działają. Na osiedlu przy ulicy Kościuszki, między blokami powstaje ich wymarzony kącik szachowy. Seniorzy do współpracy zaprosili również młodzież działającą przy Miejskim Domu Kultury. Dzięki takiej współpracy zarówno jedni, jak i drudzy mogą od siebie wiele się nauczyć.

Seniorzy zatroszczyli się również o bezpieczeństwo. Teren całodobowo jest monitorowany, co ma ograniczyć ewentualne zniszczenia czy kradzieże nowo posadzonych roślin.

Oficjalne otwarcie kącika szachowego, zaplanowane jest na 28 maja o godzinie 15.00, na osiedlu Kościuszki przy Liceum Ogólnokształcącym.

Piotr Trentowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 × three =