RN
TwitterFacebook

Radość w sercach młodych na ŚDM w Ostrowi Mazowieckiej [FOTO]

Ponad 1800 młodych zebrało się w hali sportowej w Ostrowi Mazowieckiej, żeby oddać chwałę Bogu. Rozpoczęły się Światowe Dni Młodzieży Diecezji Łomżyńskiej. Jest modlitwa, adoracja Najświeszego Sakramentu, katecheza i koncerty.

Światowe Dni Młodzieży powstały z inicjatywy papieża Jana Pawła II w 1986 roku. Te w diecezji łomżyńskiej odbywają się już po raz 34 i jak zawsze, uczestniczą w nich tłumy.

– Oczywiście organizujemy te dni, aby młodzi ludzie mogli poszerzać swoją wiarę, ale równie ważna jest integracja – mówi jeden z organizatorów, ksiądz Marek Żmijewski z Ostrowi Mazowieckiej.Bardzo ważne jest, żeby cieszyć się wspólną obecnością, być razem i zobaczyć, że ci, którzy walczą o swoją relację z Panem Bogiem nie są sami. Są ich tłumy i właśnie wydarzenie takie jak to, dobitnie to pokazuje – twierdzi kapłan.

Jedną z dzisiejszych katechez był wykład pod tytułem “Miłość Ojca i powołanie”. Ksiądz Emil Sasinowski opowiadał o tym, jak ważna jest relacja z Bogiem i uczucia z nią związane. Odbył się już też koncert znanego “rapera ewangelisty” Piotra Kowalczyka znanego jako Tau.

– Bóg działał dziś w bardzo piękny sposób – mówił raper. – Duch święty napełniał nasze serca. Jestem bardzo naładowany po tym występie. To jest piękne, że tylu młodych ludzi zebrało się wspólnie i wykrzykiwało imię Boga, imię Jezus. To jest po prostu piękne.

Jeszcze dzis przed młodymi koncert Wyrwanych z Niewoli, musical, Droga Krzyżowa i Apel Jasnogórski.

Poniżej harmonogram jutrzejszych wydarzeń na Światowych Dniach Młodzieży Diecezji Łomżyńskiej.

09:00 – zawiązanie wspólnoty

09:15 – jutrznia + orędzie Ojca Świętego Franciszka
09:45 – koncert zespołu Muode Koty
11:00 – katecheza Marcina Zielińskiego
11:45 – adoracja Najświętszego Sakramentu
12:30 – koncert Zespołu ŚDM
13:15 – obiad
14:15 – procesja z palmami
15:00 – Msza Święta na zakończenie ŚDM

Mateusz Święcicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

fifteen − 14 =