TwitterFacebook

„Stopklatkę” obejrzało prawie 700 uczniów [FOTO]

Teatr Scena Kotłownia zagrał spektakl „Stopklatka” dla prawie 700 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu ostrowskiego. W ramach realizowanego zadania publicznego sfinansowanego przez Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej w dniach 24 – 26 października, uczniowie pięciu szkół mieli możliwość obejrzenia spektaklu teatralnego w wykonaniu swoich rówieśników.

Trzy spektakle były zrealizowane na salach gimnastycznych, w Liceum Ogólonokształcącym im. Mikołaja Kopernika, w Zespole Szkół im Stanisława Staszica w Małkini oraz ZSCKR w Lubiejewie oraz dwa spektakle w siedzibie teatru dla Zespołu Szkół nr 1 oraz Zespołu Szkół nr 2. Najwięcej widzów było w liceum ogólonokształcącym, bo prawie 250 uczniów. Wielu z nich po obejrzeniu spektaklu stwierdziło, że chce uczestniczyć w tego typu propozycjach teatralnych dla młodzieży szkolnej.

Głównym zadaniem projektu, była prezentacja spektaklu i zachęcenie do aktywnego uczestniczenia w wydarzeniach kulturalnych oferowanych tej grupie wiekowej. Na uwagę zasługuje fakt, że w ramach realizowanego projektu, pierwszy raz Scena Kotłownia zagrała spektakl w ostrowskiej szkole. Zawsze grupy szkolne przychodziły do siedziby teatru. To była kolejna inicjatywa mająca na celu wychodzenia ostrowskiego teatru do mieszkańców miasta.

Scena Kotłownia

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *