TwitterFacebook

Ul. Prusa w Ostrowi Mazowieckiej z dwoma rondami?

Na sesjach Rady Miasta, przez mieszkańców jak i przez radnych, co jakiś czas, jest wywoływany temat ulicy Prusa w Ostrowi Mazowieckiej. Jak się dowiadujemy, wkrótce możemy pojechać nową jezdnią, już bez dziur.

Mieszkańcy upominają się o remont około kilometrowego odcinka ulicy, łączącego centrum miasta z obwodnicą, który obecnie jest w opłakanym stanie. To ważny szlak komunikacyjny w Ostrowi Mazowieckiej. Przy ulicy mieści się osiedle domków jednorodzinnych, z którego codziennie rano, przez drogę wyjeżdża kilkaset aut. Zła nawierzchnia szczególnie daje się we szlaki po deszczu, gdy woda zaleje dziury w jezdni, wówczas jazda ulicą Prusa, staje się naprawdę niebezpieczna.

Ma być jednak lepiej. Przynajmniej taką informację słyszymy z ostrowskiego ratusza. Obecnie przygotowywana jest dokumentacja ulicy. W ramach remontu na skrzyżowaniach Jagiellońska – Zwycięstwa – Prusa  oraz Sikorskiego – Lubiejewska – Prusa – Pocztowa, mają powstać ronda. Ponadto inwestycja obejmuje budowę ścieżek rowerowych, chodników i modernizację oświetlenia.

Remont ma ruszyć w 2018 roku.

Piotr Trentowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *