TwitterFacebook

W Łomży „ŁOKER-y”, w Ostrowi Mazowieckiej skutery [FOTO]

Pilotażowy program skuterów elektrycznych w Ostrowi Mazowieckiej. Tak innowacyjnym rozwiązaniem mogą pochwalić się duże miasta jak Warszawa, Wrocław, Kołobrzeg, Sopot i kilka innych. – Jest to pierwsza mniejsza miejscowość, w której wprowadzamy ten projekt. Nie wiemy jeszcze, jak się sprawdzi – mówi właściciel wypożyczalni skuterów, Marcin Maliszewski.

Wypożyczalnia sprzętu stanęła przed urzędem miasta i jest dostępna dla każdego. Rozwiązanie usprawni komunikację miejską. – Możemy na kilkanaście minut wykorzystać skuter, oddać w miejscu parkowania, załatwić swoją sprawę i wrócić – mówi burmistrz Ostrowi Mazowieckiej, Jerzy Bauer. Ostrowianie mogą zostawić skuter przed urzędem miasta bądź Bankiem Spółdzielczym. Można nim jeździć do różnych miejscowościach w powiecie ostrowskim, a mowa tu o gminach Wąsewo, Brok, Małkinia, Zaręby Kościelne, Andrzejewo. Jednoślad porusza się z prędkością blisko 50 kilometrów na godzinę i ma zasięg blisko 80 km. Do wyposażenia są też kaski.

Z wypożyczalni skuterów można korzystać za pomocą aplikacji na telefon Blinkee city. Po jej zainstalowaniu oraz rejestracji karty płatniczej, zobaczymy panel uruchamiający skuter.

Podróżując do jednej z wyżej wymienionych miejscowości, w razie gdy bateria jest już na wyczerpaniu i wiemy, że nie damy rady wrócić, możemy ją wymienić w urzędzie danej gminy bądź tam zostawić jednoślad. Pomysł bardzo podoba się młodszym mieszkańcom, którzy mogą nim dotrzeć np. na plażę w Broku. Wypożyczalnia ma być poniekąd alternatywą dla PKS, ale pojawiają się już głosy, że starszego społeczeństwa nie zadowoli. – Jak ja dotrę tym motorkiem do szpitala w Ostrowi? – pyta pani w starszym wieku. – Obecnie wiele linii zawiesiło swoje kursy w związku z wycofaniem się firmy PKS Mobilis. Szukamy komunikacji zastępczej, wprowadzamy pilotażowy program i okaże się czy ludzie zaakceptują ten sposób komunikacji – mówi wójt gminy Małkinia, Bożena Kordek.

Koszt wypożyczenia skutera na 10 minut to 4 złote. Z jednośladu mogą korzystać jedynie osoby pełnoletnie.

EN

1 komentarz

  1. ww Odpowiedz

    mega plus. super pomysl oby tak dalej. szacun bauer

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *