RN
TwitterFacebook

W Ostrowi Maz. powstanie budynek dla pogotowia ratunkowego

Rusza budowa siedziby Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Ostrowi Mazowieckiej. Inwestycja będzie możliwa dzięki wsparciu samorządu województwa, który przekazał 1,7 mln zł.

6 czerwca na terenie budowy nowej siedziby SPRiTS przy ul. Dobouis, członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Elżbieta Lanc, starosta powiatu ostrowskiego Zbigniew Kamiński, dyrektor SPZOZ „Meditrans Ostrołęka” Mirosław Dąbkowski, przewodniczący Rady Społecznej SPZOZ „Meditrans Ostrołęka” Mirosław Augustyniak oraz wykonawca z PPHU IRMA Ireneusz Załęski podpisali akt erekcyjny rozpoczynający w uroczysty sposób inwestycję. Aby zachować pamięć o wydarzeniu, akt ten wraz z polskimi monetami i bieżącym egzemplarzem gazety lokalnej wmurowano pod budowę.

Niesamowicie szczęśliwy dzisiaj dzień, dlatego że przekazujemy kolejne ważne dofinansowanie. Ta stacja pozwoli na lepsze warunki dla ratowników, dla naszego Meditransu. Pozwoli tym samym na lepszą, bardziej profesjonalną obsługę mieszkańców nie tylko powiatu ostrowskiego, ale całego regionu ostrołęckiego. Mam pewność, że dzięki tej, tak długo wyczekiwanej inwestycji, ta stacja będzie wypełniała tę rolę, do której została powołana. Będą tutaj karetki i przede wszystkim pracownicy nareszcie w godnych warunkach – mówiła Elżbieta Lanc.

Nowa siedziba SPRiTS będzie mieścić się w dwupiętrowym budynku. Na parterze zlokalizowane zostaną dwa miejsca garażowe dla ambulansów, pomieszczenia dla zespołów wyjazdowych „P” i „S”, lekarza oraz pomieszczenia pomocnicze i techniczne. Na piętrze znajdą się pokoje dla administracji, magazyny pomocnicze, a także pomieszczenie socjalne i techniczne. Inwestycja obejmie również dostawę i montaż pierwszego wyposażenia oraz wyposażenia specjalistycznego stacji. Jak przyznaje dyrektor SPZOZ „Meditrans Ostrołęka”, Mirosław Dąbkowski – ta inwestycja to stabilizacja. W tej chwili wynajmujemy pomieszczenia dla karetek pogotowia ratunkowego od podmiotu prywatnego w centrum Ostrowi, ale nie mamy takiej stabilizacji. Pogotowie musi ją mieć. Jakakolwiek zmiana lokalizacji wiąże się z dużymi utrudnieniami i pozwoleniami z Urzędu Komunikacji Elektronicznej, z dokumentacją wytwarzaną na ten cel, z odbiorami NFZ, sanepidu itd. Dodatkowo, w pomieszczeniach, które wynajmujemy załoga znajduje się na pierwszym piętrze – to też wydłuża czas akcji ratunkowej. Tu ratownicy będą na parterze, no i wszystko będzie w jednym miejscu – zespoły karetek „ostrych”, karetki transportowe, biuro, zaplecze techniczne.

Ratownicy medyczni również niecierpliwie wyczekują na nową stację. Dla nas taka inwestycja znaczy bardzo wiele. Spędzamy sporo czasu w takich pomieszczeniach, jak tzw. zaplecza logistyczne. To miejsce, gdzie przygotowujemy się do ewentualnych akcji. Nie możemy doczekać się już oddania tej inwestycji do użytku – mówi Sebastian Legacki, ratownik medyczny.

Nowa stacja zespołów ratownictwa medycznego ma być gotowa do października. Jej całkowity koszt to ponad 1,8 mln zł.

MG

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *