TwitterFacebook

W Ostrowi upamiętnili św. Jana Pawła II [FOTO]

XVII Dzień Papieski obchodzony był w tym roku pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją.” Do uświetnienia uroczystości związanych z tym dniem włączyła się społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 im. Papieża Jana Pawła II w Ostrowi Mazowieckiej.

Obchody Dnia Papieskiego rozpoczęto od złożenia kwiatów pod pomnikiem św. Jana Pawła II. Następnie, dyrekcja szkoły, nauczyciele oraz uczniowie przemaszerowali do Kościoła pw. Wniebowzięcia NMP w Ostrowi Mazowieckiej, gdzie odbyła się Msza św. z udziałem uczniów SP nr 2 i chóru szkolnego. Po jej zakończeniu miał miejsce montaż słowno – muzyczny pt. „Idźmy naprzód z nadzieją”. Treści przekazu nawiązywały do nauczania św. Jana Pawła II, a w szczególności do jego przesłania, które skierował do wiernych Kościoła na przełomie wieków.

Twórczyni scenariusza uroczystości odniosła się do zagrożeń współczesnego świata, do degradacji człowieczeństwa, ale także do jedynego, właściwego i najskuteczniejszego ratunku we wszelkim utrapieniu – do wiary i nadziei w pełną miłości pomoc Boga.

Duże zaskoczenie wywołali nauczyciele Dwójki, którzy wzbogacili montaż o część muzyczną, grając i śpiewając.

Obchodom XVII Dnia Papieskiego towarzyszyła wystawa zdjęć konkursowych „Ilustrujemy cytaty z nauczania św. Jana Pawła II” objęta patronatem burmistrza miasta oraz zbiórka pieniędzy na fundusz „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

W realizacji uroczystości wzięło udział wielu nauczycieli SP nr 2 im. Papieża Jana Pawła II w Ostrowi Mazowieckiej, w tym:

– oprawa Mszy św.: siostra, A. Karpińska, M.Sadłowska. U.Kikoła,

– wystawa zdjęć: A. Pachowska, E. Karpińska -Bednarczyk, K. Świętkowska,

– montaż słowno – muzyczny: autorski scenariusz – E. Subda-Witkowska,

– część muzyczna: U.Kikoła, M.Sadłowska, M.Jamiołkowska, M.Chojnowski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *