RN
TwitterFacebook

W najnowszym numerze Tygodnika “Idziemy”

W najnowszym numerze warto przeczytać: 

 

– List papieża do świata – Najnowszą i chyba najważniejszą encyklikę papieża Franciszka omawia ks. Henryk Zieliński.

– Dostrzec giganta – Na zachodnich uczelniach nie pytają nas co myślimy o Goethem i Dantem, ale o doświadczenie komunizmu, solidarności i polskiego papieża. Co z tego wynika? – tłumaczy Dariusz Karłowicz w rozmowie z Patrykiem Lubryczyńskim.

 – Czy już wywieszać białą flagę? – Jak z amerykańskiej perspektywy rysuje się stan Kościoła w Polsce i jak skorzystać z doświadczeń zza oceanu? – ukazuje  prof. Kazimierz Dadak.

– Świadectwo prymicyjnych obrazków – Co się stało, że Prymas Tysiąclecia i Jan Paweł II przyjęli święcenia kapłańskie innego dnia, niż napisano na ich prymicyjnych obrazkach? – ujawnia ks. prof. Waldemar Chrostowski.

– Moc Różańca  – Ks. Chomicki usłyszał kiedyś od oficera KGB, że Żywy Różaniec to coś gorszego niż bomba atomowa. – o sile tej modlitwy pisze o Jacek Salij OP.

 – Życiodajne środowisko – Dlaczego warto wspierać fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia? – wyjaśnia ks. Dariusz Kowalczyk w rozmowie z Barbarą Wiśniowską.

 – Czy to się uda? – Kościół od pewnego czasu traci systematycznie swoją pozycję, znaczenie i głos. Czy da się odwrócić ten trend? – pyta Krzysztof Ziemiec.

 – Gdzie szukać nadziei? – Co można zrobić dla ratowania fundamentów cywilizacji chrześcijańskiej i zdrowego rozsądku? – wskazuje ks. Henryk Zieliński.

  – Więźniowie strachu – Uważajmy, aby w czasie pandemii nie zbudować sobie przenośnego więzienia? – ostrzega Jacek Karnowski.

 – Być po słusznej stronie – Stanie po właściwej stronie wymaga czasami bycia w mniejszości, niekiedy nawet prześladowanej – przypomina o. Dariusz Kowalczyk SJ.

  – Zamieszkać w kościele – O zachodniej modzie na przekształcanie kościołów w rezydencje z drogimi apartamentami – pisze Anna Meetschen.

– Służyć Bogu i ojczyźnie – PO istocie i zadaniach Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, w 30 – lecie istnienia tej organizacji, opowiadają Patryk Czech i ks. Andrzej Lubowicki w rozmowie z Dorotą Glicą.

– Czy pila pani w ciąży? – Nie ma bezpiecznej dawki alkoholu dla kobiet w ciąży. – o skutkach łamania tej zasady pisze Monika Odrobińska.

– Neonaziści w natarciu – Jak grupy neonazistowskie odradzają się w niemieckim wojsku i policji? – ukazuje Piotr Kościński.

– Wojna o Górski Karabach – Czy Polska i Rosja w sprawie konfliktu ormiańsko-azerskiego nie mają zbieżnego stanowiska?  – analizuje Marek Jurek.

.