RN
TwitterFacebook

W najnowszym numerze Tygodnika „Idziemy”

Tygodnik Idziemy 24.05.2020

W najnowszym numerze warto przeczytać: 

 – Kto skończy z pedofilią? – Dlaczego wciąż nie powołano państwowej komisji ds. wyjaśniania przypadków pedofilii, a obywatelski projekt „Stop pedofilii” trafił do sejmowej „zamrażarki”? – tłumaczy wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł w rozmowie z Ireną Świerdzewską.

 – Bez Santo subito – Przy trumnie mojego Prymasa nie było okrzyków Santo subito, ale były postawy i gesty, które wyrażały to samo – wspomina ks. Henryk Zieliński.

 – Promieniowanie świętości – Na czym polegała wielkość i świętość Prymasa Tysiąclecia? – opowiada jego ostatni kapelan ks. prałat Bronisław Piasecki w rozmowie z Barbarą Sułek-Kowalską.

– Matka Boża w kwarantannie – Po raz drugi w historii doszło do przerwania nawiedzania polskich parafii przez kopię cudownego obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej. – pisze o tym Irena Świerdzewska.

– Apostolstwo cierpienia – Jak uwięziony i zdradzony przez episkopat Prymas przeżywał swoje zjednoczenie ze zdradzonym i pojmanym Chrystusem? – jego heroiczną postawę opisuje kard. Zenon Grocholewski z Watykanu.

 – Kapłan włocławski – W jaki sposób urodzony w Zuzeli Stefan Wyszyński został księdzem diecezji włocławskiej? O jego szerokiej działalności zanim został biskupem – pisze ks. Julian Głowacki.

 – Koronawirus kontra bezdomni – Co kościelne instytucje charytatywne robią dla potrzebujących w czasie pandemii? – opisuje Dorota Glica.

 – Klęska euroentuzjastów – Niemiecki Trybunał Konstytucyjny uznał wyższość niemieckiej konstytucji nad prawem unijnym. Co z tego wynika dla Unii i dla nas? – wskazuje prof. Kazimierz Dadak.

– Czy coś się zmieni? – Według szefa ONZ nawet działania służące powstrzymaniu pandemii nie mogą ograniczać prawa do korzystania z aborcji. O tym i o ujawnionych ostatnio praktykach handlu ludźmi – pisze Anna Meetschen.

– Teorie spiskowe – Jak podchodzić do tzw. teorii spiskowych? Ile jest w nich prawdy? – tłumaczy o. Dariusz Kowalczyk SJ

 – Ślady stóp Chrystusa – O pamiątkach Wniebowstąpienia Pańskiego w Ziemi Świętej i w Polsce – pisze Erwin Kozłowski.

– Spór o prawdę – Jeśli nie zareagujemy, to św. Jan Paweł II będzie przedstawiany jako „obrońca pedofilów” i człowiek nie rozumiejący środowisk LGBT – ostrzega Krzysztof Ziemiec.

 – Matejko maluje Wniebowstąpienie – Teologiczną głębię obrazu Jana Matejki „Wniebowstąpienie” ukazuje Dorota Lekka.

  – Jak krucjata? – Co oznacza zmiana kandydata PO w wyborach prezydenckich? – analizuje Jacek Karnowski.

 – Pomoc w trójwymiarze – O studentach, którzy korzystając z technologii 3D wspierają polskich medyków – pisze Agnieszka Domańska.

 – Chcą czy zrobią? – Czy wśród rządzących w Polsce jest autentyczna wola wycofania się z ratyfikacji genderowej Konwencji Stambulskiej, czy to jedynie przedwyborcze hasła? – komentuje Marek Jurek.