RN
TwitterFacebook

W najnowszym numerze Tygodnika “Idziemy”

W najnowszym numerze warto przeczytać:

– Nigdy nie byłem ateistą – O swojej bardzo krętej drodze do Chrystusa, o roli

modlitwy w swoim życiu i o współczesnych zagrożeniach dla Kościoła w Polsce – mówi Bronisław Wildstein w rozmowie z Radkiem Molendą.

– Odejścia i powroty – Dlaczego także w Polsce przybywa ludzi formalnie odchodzących od Kościoła i jakie to ma konsekwencje dla samych apostatów? – opisuje Irena Świerdzewska.

– Święty Józef sprawiedliwy – Kto był pierwszym cieślą w Biblii? Dlaczego Biblia nazywa św. Józefa sprawiedliwym i skąd wynika jego niezwykłe wstawiennictwo za nami u Boga? – wyjaśnia ks. Jacek Stefański.

– Rządy social mediów – Czy już doszło do tego, że Facebook, Google czy Twitter są mocniejsze niż niejedno państwo, a Mark Zuckerberg ważniejszy niż prezydent USA? – pisze Piotr Kościński.

– Przez takich księży… – Czy księża liberalnie podchodzący do nauczania Chrystusa bardziej przyciągają ludzi do Kościoła? – analizuje o. Dariusz Kowalczyk SJ.

– Pozwolić działać – Jak polscy przedsiębiorcy radzą sobie w okresie zamrożenia handlu, turystyki i wielu innych dziedzin? – mówi Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców w rozmowie z Patrykiem Lubryczyńskim.

– Darmowe obiady? – Pokusa zaniechania inwestycji we własne media, bo „wszystko można umieścić na Facebooku czy YouTube” jest zwodnicza – ostrzega ks. Henryk Zieliński.

– Nawrócenie Chestertona – Jak oskarżenia formułowane przeciwko Kościołowi przyczyniły się do nawrócenia jednego największych intelektualistów XX wieku? – opisuje Tomasz Brzustowski.

– Apostoł Narodów w Wiecznym Mieście Ślady św. Pawła Apostoła w Rzymie – opisuje ks. Waldemar Turek.

– Droga dla zuchwałych – O sanktuarium w Santiago de Compostela z okazji ogłoszenia Roku św. Jakuba – pisze Marcin Zatyka.

Orientacja na Niemcy – Dlaczego Donald Tusk nagrywając przemówienie po niemiecku dla uczestników zjazdu CDU wystąpil na tle gdańskich żurawi portowych? – analizuje Jacek Karnowski.

– W co zainwestować? – Czy z tego pandemicznego czasu możemy wynieść jakieś dobro? – wskazuje Krzysztof Ziemiec.

– Moda na apostazję Skalę odchodzenia od Kościoła w Zachodniej Europie – ukazuje Anna Meetschen.

Na manowcach naturalizmu – Na czym polega niebezpieczeństwo budowania raju na ziemi? – pisze Marek Jurek.