RN
TwitterFacebook

Anna Maria Siarkowska: Tak jak kardiochirurg nie powinien strajkować podczas operacji na otwartym sercu, tak nauczyciele nie powinni strajkować w trakcie egzaminów

„Trudno nie uznać postulatów nauczycieli związanych z wyższymi zarobkami za słuszne. Uważam jednak, że forma strajku, która została przyjęta, jest niedopuszczalna. Tak samo jak kardiochirurg nie powinien strajkować podczas operacji na otwartym sercu, tak nauczyciele nie powinni strajkować w trakcie egzaminów” – powiedziała w poranku „Siódma 9” posłanka Anna Maria Siarkowska z Partii Republikańskiej. W rozmowie z Karolem Gacem mówiła m.in o proteście nauczycieli i Karcie LGBT+.

„Jeżeli środowisko związane z prezydentem Trzaskowskim uważa, że jest problem z brakiem świadomości u części już starszych dzieci w tym temacie [edukacji seksualnej], to proszę takie programy skierować do rodziców, bo to rodzice są za to odpowiedzialni, a nie poza plecami rodziców robić coś na co nie wyrażają zgody” – mówiła Siarkowska.

„Lobby homoseksualne, które znajduje posłuch po lewej stronie sceny politycznej, przyjęło taką drogę, żeby dotrzeć do polskich dzieci z tymi tematami, które proponują poprzez samorządy. Jesteśmy przekonani, że samorządy nie mają takich praw pozwalających im na kształtowanie programu szkolnego. Jest to wyłączna kompetencja Ministerstwa Edukacji Narodowej. Samorządy pełnią nadzór nad placówkami szkolnymi związany z organizacją pracy, kwestiami technicznymi” – zauważyła rozmówczyni Karola Gaca.

„Zawsze oburzam się, jak środowiska, które generalnie nie mają dzieci, chcą ingerować w wychowanie tych, którzy te dzieci posiadają” – dodała posłanka Partii Republikańskiej

„Jest konkretny plan, który jest wdrażany. Dzisiejsze postulaty związane czy z seksualizacją dzieci, wprowadzaniem tego wszystkiego do szkół czy też ze związkami partnerskimi, to są elementy pośrednie w drodze do celu, którym jest zrównanie małżeństw rozumianych jako związek mężczyzny i kobiety ze związkami homoseksualnymi” – zaznaczyła.

Posłanka wypowiedziała się także na temat sporu na linii rząd-ZNP:

„Czas, który został wybrany do tego, żeby przeprowadzić strajk, jak i jego forma świadczą o tym, że jest to narzędzie działań stricte politycznych. To nic dziwnego, patrząc na aktywność pana Sławomira Broniarza (…) Trudno nie uznać postulatów nauczycieli związanych z wyższymi zarobkami za słuszne. Uważam jednak, że forma strajku, która została przyjęta jest niedopuszczalna. Tak samo jak kardiochirurg nie powinien strajkować podczas operacji na otwartym sercu, tak nauczyciele nie powinni strajkować w trakcie egzaminów” – dodała Anna Siarkowska.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *