RN
TwitterFacebook

Codzienność w elitarnej jednostce – rozmowa z byłym żołnierzem GROM [VIDEO]

To jest specyficzna jednostka. Trafiają tam typowi pasjonaci. Chcą oni oddać życie i zdrowie dla ojczyzny. Chcą pomagać ludziom w potrzebie. Dzieje się to często kosztem zdrowia i rodziny. Ja, przez 16 lat służby, w sumie byłem w domu może ok. 2-3 lata – mówi w rozmowie z Radiem Nadzieja mjr rez. Tomasz Biszczak, były żołnierz GROM.

Dużo czasu w jednostce poświęca się na szkolenia przed misjami. Chodzi o to, żeby każdy na każdego mógł liczyć. Nasza codzienność zależała od planu działań w konkretnym tygodniu czy miesiącu – mówi mjr Biszczak. Były nie tylko szkolenia, ale też wyjazdy na misje zagraniczne. O tych zagranicznych nasz rozmówca mówi otwarcie. Zapytany o to, gdzie podejmowano działania na terenie Polski odpowiada: o tym nie będę mówił.

Zapraszamy do obejrzenia całej rozmowy:

Mjr rez. Tomasz Biszczak obecnie pełni funkcję prezesa fundacji „Niezapomniani”, której statutowym działaniem jest pomoc potrzebującym funkcjonariuszom i ich rodzinom. Rozmawialiśmy z naszym gościem w Czerwonym Borze podczas V biegu Grom Challenge.

tt

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *