RN
TwitterFacebook

Łomża: Pat śmieciowy nadal trwa

Co dalej z odbiorem i wywozem śmieci z Łomży? Temat wrócił na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej. Punkt dotyczący przedmiotowej sprawy proponował wprowadzić do porządku obrad prezydent miasta Mariusz Chrzanowski.

W głosowaniu nad rozszerzeniem porządku obrad wniosek prezydenta nie uzyskał wymaganej większości bezwzględnej. Za głosowało 11 radnych (9 głosów przeciwnych i 3 wstrzymujące się). Aby osiągnąć wymaganą większość potrzeba było 12 głosów „za”.

Co to oznacza dla mieszkańców Łomży? Po pierwsze, że nie będzie podwyżek. Jednak to zapewne do czasu, bowiem wcześniej czy później temat powróci. Pytanie tylko czy nie ze wzmożoną siłą. Dlaczego? Od nowego roku obligatoryjnie do odbieranych odpadów wejdzie tak zwana frakcja popiołów, co zapewne także wpłynie na podniesienie opłat. Po drugie – tylko kilka dni (do końca roku) ma prezydent, by zdecydować komu powierzy odbiór i wywóz odpadów w trybie awaryjnym. Taki tryb jest możliwy, jednak nie na dłuższą metę, a tylko na pewien, nie za długi okres czasu. Kolejne pytanie, które dziś jeszcze pozostaje bez odpowiedzi, brzmi – kiedy znowu radni staną w obliczu podjęcia decyzji o podwyżce cen za śmieci i w jakiej wysokości? Bo, że będą musieli się z tym zmierzyć, raczej nie ulega wątpliwości. 

mk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *