RN
TwitterFacebook

GD: Aleksandra Szczudło – Obwodnice, kolej i gazyfikacja

Rozwój infrastruktury drogowej i kolejowej, a także gazyfikacja, to zdaniem poseł Aleksandry Szczudło zadania priorytetowe do wykonania na terenie województwa podlaskiego. Pochodząca z Ciechanowca poseł, zasiadająca w Sejmie z ramienia Prawa i Sprawiedliwości była gościem Magdy Bochenek.

– Ja uważam, że przez wiele lat województwo podlaskie było zapomniane jeżeli chodzi o infrastrukturę drogową i infrastrukturę kolejową, stąd też moja decyzja aby działać w komisji infrastruktury – przyznaje poseł Aleksandra Szczudło.

Teraz, zdaniem poseł Szczudło,jest dobry czas by nadgonić zaległości. Niektóre inwestycje drogowe już są realizowane, jak na przykład Via Baltica, inne niebawem ruszą.

– Otrzymałam ostatnio informację, że już zostały podane obwodnice, ramach stu obwodnic, które będą realizowane i w naszym województwie będzie to aż pięć obwodnic – mówi poseł Szczudło.

Następny punkt to inwestycje kolejowe. Poseł Szczudło odwołuje się tu do budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego i planów wybudowania równocześnie wielu linii kolejowych. Jest koncepcja aby jedna z nich przecinała Łomżę w kierunku na Kolno i dalej do Giżycka. Projekt już wywołuje w wielu kręgach dyskusję i stawiane jest pytanie – czy rzeczywiście chcemy by linia szybkiej kolei przecinała miasto? Poseł podkreśla, że bardzo ważne są konsultacje i zgoda mieszkańców.

Gazyfikacja, a w zasadzie to jej znikomy wymiar na terenie województwa podlaskiego – to kolejny, bardzo ważny temat.

– Województwo podlaskie jest najmniej zgazyfikowanym województwem, około 27 procent, także chciałabym aby jak najwięcej gmin na przestrzeni tych kolejnych lat było zgazyfikowanych – akcentuje poseł Szczudło.

Z poseł Aleksandrą Szczudło rozmawia Magda Bochenek:

Poniżej pozostałe audycje z cyklu Gość Dnia Radia Nadzieja:

1 komentarz

  1. Jan Odpowiedz

    Brawo Pani Poseł. Nowa jakość na naszej lokalnej scenie politycznej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

14 + 13 =