RN
TwitterFacebook

GD: Andrzej Duda – Kolno stawia na rozwój

Kolno to jedno z najprężniej rozwijających się miast w województwie podlaskim. Tylko w ciągu kilku ostatnich lat powstało tam wiele mniejszych i większych zakładów pracy. To dzięki otwarciu się samorządu na potrzeby przedsiębiorców. Ale na tym nie koniec. W Kolnie myślą perspektywicznie.

– W ciągu ostatnich kilku lat, po oddaniu terenów inwestycyjnych (,..) obszar i powierzchnia budynków w Kolnie, które zajmują przedsiębiorcy, zwiększyła się o ponad 35 procent. Świadczy to o takim dość intensywnym rozwoju jeżeli chodzi o przedsiębiorców – przytacza dane burmistrz Andrzej Duda.

W najbliższej perspektywie w mieście pojawią się kolejne tereny inwestycyjne. To między innymi dzięki zakładanej zmianie w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, a rzecz tyczy się kilku działek, leżących w sąsiedztwie ulic: Wojska Polskiego, Klonowej, Świerkowej i Dębowej. Obecnie obowiązujący plan, był opracowany kilkanaście lat temu. O ile w ówczesnych warunkach był do zaakceptowania, o tyle dzisiejsze realia stawiają zupełnie inne wymogi.

– Był taki wniosek zarówno właścicieli (działek), później my dołączyliśmy do tego wniosku jako miasto, żeby ten plan zmienić. Zmienić tak, żeby tam coś powstało. Jest to prawie centrum miasta – mówi burmistrz Andrzej Duda.

Burmistrz nie ukrywa, że zainteresowanie tym terenem jest dość duże, a stary plan zagospodarowania przestrzennego uniemożliwiał takie inwestycje, jak na przykład Pizza Hut czy McDonald’s.

Więcej o Kolnie, w tym także o wizycie w mieście prezydenta Andrzeja Dudy, w rozmowie Pawła Zyskowskiego z burmistrzem Andrzejem Dudą:

Poniżej pozostałe audycje z cyklu Gość Dnia Radia Nadzieja:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

seven + eleven =