TwitterFacebook

GD: asp. Krzysztof Kolator – Bezpieczne ferie na Mazowszu

Uczniowie z Ostrołęki, ale też z całego województwa mazowieckiego, mają ferie. Zimowa przerwa w nauce to intensywny okres pracy funkcjonariuszy policji. Choć tak na dobrą sprawę policyjne działania o kryptonimie „Bezpieczne ferie” rozpoczęły się jeszcze w trakcie trwania nauki szkolnej.

– Akcja „Bezpieczne ferie” ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa wypoczywających na naszym terenie, ale idziemy troszeczkę szerzej, były spotkania przed feriami z osobami dorosłymi, z dziećmi w szkołach, w trakcie których omawiano na przykład jak bezpiecznie zachowywać się na stoku – mówi asp. Krzysztof Kolator z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Ferie w województwie mazowieckim potrwają do 21 lutego, W tym czasie policjanci są szczególnie uczuleni na bezpieczeństwo, ale też i na bezpieczne zachowania dzieci i młodzieży.

– Przede wszystkim jeżeli jesteśmy w miejscu wypoczynku musimy się dostosować do zasad, które tam panują, na pewno zapoznajemy się z regulaminami w miejscu pobytu, jeśli idziemy w góry, to powinniśmy się zapoznać z ostrzeżeniami. Nie warto jest ryzykować. Ryzyko wiąże się z tym , że niejednokrotnie dochodzi do wypadków i to poważnych – przestrzega asp. Krzysztof Kolator

Policjanci uczulają też aby umiejętnie korzystać z telefonów komórkowych, by te nie rozpraszały naszej uwagi na przykład podczas prowadzenia pojazdu czy nawet zwykłego spaceru, gdy przechodzimy przez jezdnię. Niestety widok przechodnia przechodzącego przez jezdnię z telefonem przy uchu, jest bardzo częstym widokiem.

W rozmowie Sebastiana Kamińskiego z asp. Krzysztofem Kolatorem między innymi także o kolejnej edycji kursu samoobrony dla kobiet. Ten rozpoczął się kilkanaście dni temu i potrwa do 11 marca. Uczestniczy w nim około czterdzieści pań. Obecna edycja, to już osiemnasta odsłona kursu,organizowanego przez Komendę Miejską Policji w Ostrołęce.

Poniżej pozostałe audycje z cyklu Gość Dnia Radia Nadzieja:

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *