RN
TwitterFacebook

GD: Dariusz Brakoniecki – Zima nas nie zaskoczy

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łomży jest przygotowane do zimy – zapewnia jego dyrektor Dariusz Brakoniecki. Na placu magazynowym zgromadzone są odpowiednie zapasy materiałów do posypywania jezdni i chodników, na ulicach rozstawionych jest ponad 600 skrzyń z piaskiem, w centrali firmy uruchomione jest całodobowe stanowisko monitorowania pogody i jej skutków, w gotowości jest też sprzęt mechaniczny. Zima nas nie zaskoczy – mówi Dariusz Brakoniecki, dzisiejszy gość dnia Radia Nadzieja.

Synoptycy przewidują, że za kilka dni słupek rtęci powędruje na dół i możemy spodziewać się temperatur minusowych. A od tego to już krok do opadów śniegu. Czy służby odpowiedzialne za utrzymanie dróg są przygotowane na nadejście zimy?

– Akcja zimowa to zdecydowanie złożone i jedno z najtrudniejszych zadań Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. Zasadniczo dwa zakłady naszego przedsiębiorstwa zajmują się tym zadaniem i mogę z całą stanowczością powiedzieć, że jeżeli chodzi o ten rok jesteśmy znakomicie przygotowani – mówi Dariusz Brakoniecki.

Na palcu magazynowym znajduje się ponad 1.200 ton soli, ponad 26 ton chlorku wapnia, który w przypadku sytuacji kryzysowych jak oblodzenia doskonale zdaje egzamin. Do tego jest ponad 500 ton mieszanki piaskowo solnej, którą posypywane są chodniki, a na ulicach miasta już pojawiły się pojemniki magazynowe na tę mieszankę.

Dyrektor Brakoniecki przekonuje, że MPGKiM jest przygotowane nawet na najtrudniejsze warunki i podaje przykład z roku ubiegłego, kiedy intensywne opady śniegu wręcz sparaliżowały ruch kołowy w wielu miastach w regionie. Sytuacja w Łomży na głównych drogach została opanowana po czterech godzinach, gdy wskutek tych samych opadów Białystok był nieprzejezdny nawet do dnia następnego.

Ale MPGKiM to nie tylko utrzymanie dróg. O tym właśnie, ale też o innych zadaniach przedsiębiorstwa z jego dyrektorem Dariuszem Brakonieckim rozmawia Magda Bochenek:

Poniżej pozostałe audycje z cyklu Gość Dnia Radia Nadzieja:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *