RN
TwitterFacebook

GD: Jarosław Kos – Bilans roczny wychodzi na plus

Gmina Zambrów bilansuje biegły rok. Ten, szczególnie pod względem zrealizowanych inwestycji, zdaniem wójta gminy Jarosława Kosa, był rokiem udanym. Przebudowa dróg, inwestycje w infrastrukturę oświatową, remont świetlic wiejskich, fotowoltaika – te działania wyłaniają się na plan pierwszy.

Z inwestycji drogowych należy podkreślić przebudowę drogi Zbrzeźnica – Pstrągi – Gniewoty o łącznej długości pond dwa kilometry.

– Ta droga była bardzo potrzebna. Została wykonana w tak zwanym podwyższonym standardzie. Będzie służyła mieszkańcom nie tylko Zbrzeźnicy, Pstrąg, ale też innych miejscowości – mówi wójt gminy Zambrów Jarosław Kos.

Koszt przebudowy drogi to pięć milionów złotych, działanie dofinansowano z Funduszu Dróg Samorządowych.

Na szczególną uwagę zasługuje też remont drogi w miejscowości Grabówka. Co prawda jest to droga do lasu ale też dojazd do jednego z mieszkańców, który o jej naprawę dopominał się od wielu lat.

Kolejną, bardzo ważną inwestycją w gminie Zambrów była rozbudowa szkoły w Starym Zakrzewie.

– Cztery pomieszczenia dydaktyczne, z łazienkami, z windą. Jest to szkoła przystosowana do potrzeb uczniów z niepełnosprawnością – zaznacza Jarosław Kos.

Gmina Zambrów w ostatnim czasie inwestowała też w odnowienie świetlic wiejskich i montaż urządzeń do generowania energii odnawialnej.

– Mamy plan remontu świetlic i powoli ten plan realizujemy. Pierwsza taka świetlica to Ławy Polne, która została wyremontowana (…) kolejna to świetlica w Cieciorkach, w której został zlokalizowany Klub Seniora, skorzystaliśmy tutaj z programu Senior Plus – opisuje Jarosław Kos.

Przy okazji remontu świetlic wiejskich, zagospodarowano także teren wokół nich, wykorzystując przy tym środki unijne.

O gminie Zambrów z jej gospodarzem, wójtem Jarosławem Kosem rozmawia Marcin Szczepański:

 

 

Poniżej pozostałe audycje z cyklu Gość Dnia Radia Nadzieja:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *