RN
TwitterFacebook

GD: Kazimierz Kasprzak – Nie dać się starości

Pochodzi z Lubelszczyzny, jest emerytem, w przeszłości wykonywał zawód dziennikarza, trochę przez przypadek, jak to tym zawodzie bywa nie rzadko, teraz konsumując jesień życia oddaje się swojej pasji. Jeździ po świecie i fotografuje ludzi. To go nakręca nie pozwala poddawać się cyferkom w PESEL-u. To Kazimierz Kasprzak, z którym rozmawiał Mateusz Święcicki.

Recepta pana Kazimierza na dobrą kondycję w wieku senioralnym to podróże.

– W domu ludzie umierają, dlatego podróżuję – akcentuje Kazimierz Kasprzak.

W każdą podróż zabiera ze sobą aparat. Fotografowanie, obok podróży, to jego druga pasja, a co ważne – jedna drugiej nie wyklucza, a wręcz odwrotnie Jako dziennikarz wcześniej też miał do czynienia ze zdjęciami, ale to była inna bajka. Nowe otwarcie nastało wraz erą fotografii cyfrowej. Od tamtej pory aparat fotograficzny jest na stałe w jego ekwipunku.

Podróże zaczął od kiedy rozpoczął pracę jako dziennikarz. Redakcja, w której znalazł zatrudnienie, wysłała go na trzymiesięczny staż dziennikarski do stolicy Bułgarii – Sofii. I tak się zaczęło.

Zarówno w trakcie pracy, jak też po jej zakończeniu i przejście na emeryturę, pan Kazimierz podróżował. Choć jak przyznaje, więcej podróżuje teraz, gdy nie ma już obciążeń związanych z wykonywaniem pracy zawodowej.

Podróżując po świecie spotyka Polaków Dokumentuje ich życie, opisuje wspomnienia. Opowiada o nich. Im też opowiada o Polsce. Pewnego razu gdy był w Australii, spotkał bratanka generała Franciszka Kleeberga, Andrzejem Kleebergiem, nieżyjącym już prezesem Polonii Australijskiej.

Podróże to jego pasja:

– Odwiedziłem około 160 krajów. Początkowo często jeździłem indywidualnie, a teraz jeżdżę z wycieczkami, z grupami, bo już wiek robi swoje – przyznaje Kazimierz Kasprzak.

Z emerytem podróżnikiem Kazimierzem Kasprzakiem rozmawiał Mateusz Święcicki:

Poniżej pozostałe audycje z cyklu Gość Dnia Radia Nadzieja:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *