RN
TwitterFacebook

GD: Lech Kołakowski – Biała plama nabiera rumieńców

– Jest to bardzo dobry okres rządów Prawa i Sprawiedliwości dla całego województwa podlaskiego, w tym w szczególności dla ziemi łomżyńskiej, która w inwestycjach infrastrukturalnych była białą plamą. Dzisiaj u nas dzieje się najwięcej w Polsce – mówi poseł Lech Kołakowski. Te inwestycje to choćby budowa Via Baltici czy planowana linia szybkiej kolei od Centralnego Portu Komunikacyjnego przez Ostrołękę i Łomżę, aż do Giżycka.

Przebieg planowanej linii kolejowej przez Łomżę wywołuje dziś wiele dyskusji w różnych kręgach. Tematem żywo interesuje się poseł Lech Kołakowski, który reaktywował parlamentarny zespół do spraw budowy kolei warszawsko- mazurskiej przez Łomżę. Do pracy w zespole poseł Kołakowski zyskał sojuszników w osobach: posła Arkadiusza Czartoryskiego, posła Jerzego Małeckiego, senator Małgorzaty Kopiczko i posła Kazimierza Gwiazdowskiego, samemu stając na czele zespołu.

Temat był też poruszany na dzisiejszej (26.02) sesji Rady Miejskiej Łomży. Radni poparli przebieg linii kolejowej przez Łomżę, zaproponowany przez posła Lecha Kołakowskiego, o czym piszemy w artykule „Centralny Port Komunikacyjny: Radni we wspólnym stanowisku poparli przebieg linii kolejowej zaproponowany przez posła Kołakowskiego”.

Ponadto w rozmowie Magdy Bochenek z posłem Lechem Kołakowskim o sytuacji w łomżyńskich strukturach Prawa i Sprawiedliwości, a konkretnie o widocznej różnicy zdań, żeby nie powiedzieć otwartym konflikcie, między paniami Bernadetą Krynicką i Agnieszką Muzyk. Poseł Kołakowski napiętą sytuacją zrzuca na karb wyborów tłumacząc, że – tu cytat – zawsze gdy dzieją się rzeczy ważne, a takie są wybory, są też emocje. Sam poseł nie chce komentować żadnych wypowiedzi. Twierdzi natomiast, że to, co powinno nas łączyć to dobro ogółu, dobro ziemi łomżyńskiej.

Poseł, pytany o sprawę, jaką nagłośnił Zbigniew Stonoga, że jakoby Lech Kołakowski nie wywiązał się z obietnicy złożonej lata temu rodzinie, ripostuje i wręcz uznaje, że autor tych doniesień tworzy własną historię, na dodatek science fiction.

Z posłem Lechem Kołakowskim rozmawia Magda Bochenek:

Poniżej pozostałe audycje z cyklu Gość Dnia Radia Nadzieja:

  

 

2 kommentarze

  1. kotS Odpowiedz

    Pani Bernadeta do pięt nie dorasta Pani Agnieszce, wiedzą i kulturą osobistą przede wszystkim.

  2. Kotek Odpowiedz

    Pani Agnieszka Muzyk nie była i nie jest członkiem PiS

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *