RN
TwitterFacebook

GD: Marek Olbryś – Rok pod znakiem inwestycji

Mijający rok zapisze się w kronikach województwa podlaskiego jako rok stojący pod znakiem inwestycji, a w subregionie łomżyńskim – szczególnie inwestycji drogowych. Na pierwszej linii są dwie obwodnice: Konarzyc i Kupisk, które niebawem doczekają się oficjalnego otwarcia.

– Najszybciej pojedziemy obwodnicą Konarzyc. Być może ruch będzie puszczony już na święta – zapowiada Marek Olbryś, wicemarszałek województwa podlaskiego, który z ramienia zarządu województwa nadzoruje procesy inwestycyjne.

Na oficjalne otwarcie obwodnicy Konarzyc nie będziemy długo czekać. To planowane jest w pierwszej dekadzie stycznia. Także w styczniu ma być oddana do użytkowania obwodnica Kupisk, która wpisuje się w drogę wojewódzką Łomża – Nowogród.

Odnosząc się do inwestycji drogowych marszałek Olbryś podtrzymał też zapowiedź remontu drogi z Konarzyc w stronę Śniadowa. Ten temat cyklicznie powraca na łamy prasowe czy strony internetowe. Marek Olbryś też nie pierwszy raz daje realną nadzieję, że koszmar mieszkańców Śniadowa i okolic, związany często z karkołomnym pokonywaniem kolein na drodze wojewódzkiej nr 677, wreszcie się skończy. Ale najpierw musi zostać wybudowana Via Baltica na odcinku od Śniadowa do Łomży. Marszałek nie chciałby doprowadzić do sytuacji, kiedy to wyremontowaną drogą będzie jeździł ciężki sprzęt budowlany.

Kolejnym zadaniem drogowym, o jakim wspomina Marek Olbryś, jest planowany remont drogi z Łomży do Mężenina. To najkrótsze połączenie drogowe z Białymstokiem.

W rozmowie Magdy Bochenek z wicemarszałkiem Markiem Olbrysiem także o planach związanych z przejęciem przez Urząd Marszałkowski pieczy nad Skansenem Kurpiowskim w Nowogrodzie, o planowanym konkursie na dyrektora szpitala wojewódzkiego w Łomży, a także o wielu innych działaniach, realizowanych przez Urząd Marszałkowski.

Poniżej rozmowa wideo z Marszałkiem Województwa Podlaskiego – Arturem Kosickim. 

Poniżej pozostałe audycje z cyklu Gość Dnia Radia Nadzieja:

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 × five =