RN
TwitterFacebook

GD: Nadkom. Jakub Skiba, kom. Daniel Sokołowski, kom. Piotr Góralczyk i mł. asp. Marcin Durasiewicz – Bezpieczeństwo jest najważniejsze

Mijają trzy lata od wprowadzenia Krajowa Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Ta cały czas jest w centru zainteresowania Policji ale także mieszkańców. Wprowadzeniu mapy towarzyszyła idea dania w ręce obywateli narzędzia, dzięki któremu będą mieli realny wpływ na poprawę bezpieczeństwa w najbliższym otoczeniu.

Mapa od samego początku trafiła na podatny grunt. Tylko w tym roku na terenie garnizonu mazowieckiego zarejestrowano ponad dziewiętnaście i pół tysiąca zgłoszeń. Ponad połowa z tych zgłoszeń została potwierdzona. Mieszkańcy kontaktują się z Policją w różnych sprawach. Jedno z ostatnich zgłoszeń dotyczyło niebezpieczeństwa, w jakim znalazły się osoby bezdomne. Dzięki zgłoszeniu i szybkiej reakcji funkcjonariuszy dwóch bezdomnych, którzy koczowali w opuszczonej stodole, trafiło pod dobrą opiekę.

Jednak większość zgłoszeń na Mazowszu dotyczy bezpieczeństwa ruchu drogowego, a głównie chodzi o przekraczanie prędkości. Brawurowa jazda z nadmierną prędkością to w dalszym ciągu jeden z grzechów głównych naszych kierowców. Oczywiście nie wszystkich, ale przysłowiowych grzeszników nie brakuje. Działająca od kilku miesięcy specjalna grupa o nazwie „Speed” nie narzeka na brak interwencji.

Trochę inaczej sprawa wygląda a terenie powiatu ostrołęckiego gdy chodzi o statystyki zgłoszeń do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Tutaj dominują zgłoszenia dotyczące szeroko rozumianej prewencji.

Aby dokonać zgłoszenia wystarczy wejść na stronę internetową komendy Policji i kliknąć w zakładkę Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Policja przypomina jednocześnie, że jeżeli sytuacja wymaga natychmiastowej interwencji, wówczas informujemy funkcjonariuszy dzwoniąc na numer alarmowy 112.

Więcej o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa w rozmowie księdza Marcina Sobiecha z dzisiejszymi gośćmi dnia:

 

Więcej audycji z cyklu “Gość dnia” poniżej :

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *