RN
TwitterFacebook

GD: Poseł Jarosław Zieliński – Nikt nie może być karany za to gdzie się urodził

Zrównoważony rozwój Polski – to jeden z priorytetów Prawa i Sprawiedliwości, jaki od początku tej kadencji parlamentu jest konsekwentnie realizowany przez rząd, podkreślał dzisiejszy gość dnia Radia Nadzieja, poseł Jarosław Zieliński. Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji odniósł się też między innymi do inwestycji drogowych w regionie podlaskim, szerokiego dofinansowania i doposażania straży pożarnych w niezbędny sprzęt ratowniczo-gaśniczy jak również wmurowania kamienia węgielnego pod budowę sali koncertowej przy Państwowej Szkole Muzycznej w Zambrowie.

– Nikt nie może być karany za to, gdzie się urodził. Tego samego potrzebują mieszkańcy wszędzie. I bezpieczeństwa, i ochrony zdrowia, i dobrej edukacji, i dobrych dróg, i w ogóle opieki państwa – wyliczał dzisiejszy gość dnia Radia Nadzieja, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji poseł Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Zieliński.

Poseł Zieliński, rozwijając kwestię poruszoną przez Pawła Dąbkowskiego, a dotyczącą zmian, jakie zaszły w naszym kraju w ciągu minionych czterech lat, nawiązał do jednego z priorytetowych działań obecnego rządu, a mianowicie do zrównoważonego rozwoju kraju. Poprzednie rządy gros inwestycji kierowały do dużych aglomeracji, tłumacząc decyzje tym, że rozwinięte metropolie spowodują rozwój mniejszych miejscowości, leżących w bliższym lub dalszym ich sąsiedztwie. Ten model się nie sprawdził. Dobitnym tego przykładem jest kontrast między Warszawą, stolicą kraju, ale także stolicą województwa mazowieckiego, a choćby północno-wschodnimi rubieżami Mazowsza.

Zrównoważony rozwój kraju to także dostęp do dobrej infrastruktury drogowej. Poseł Zieliński przypomniał o inwestycjach drogowych w regionie podlaskim, w tym o Via Baltice z obwodnicami miast, drodze S8, czy drodze krajowej nr 19. Dużej wagi są też programy, skierowane do samorządów, a ukierunkowane na poprawę jakości dróg lokalnych.

W dalszej części rozmowy Pawła Dąbkowskiego z Jarosławem Zielińskim między innymi o doposażaniu straży pożarnych w niezbędny sprzęt. Tylko w tym roku jednostki ochotniczych straży pożarnych wzbogacą się o 490 pojazdów ra5wniczo-gaśniczych, 31 z nich trafi do jednostek OSP w województwie podlaskim.

Więcej w rozmowie Pawła Dąbkowskiego z posłem Jarosławem Zielińskim:

Poniżej pozostałe audycje z cyklu Gość Dnia Radia Nadzieja:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

twelve + fourteen =